Vojvodina 1928
Kozara
Trijumf Bačke 1901 kraj Somborske kapije
15.05.2021 facebook.com/fkbackasubotica

Utakmica u kojoj su oba rivala želela sva tri boda, bila je dobar nagoveštaj da će se na stadionu kraj somborske kapije gledati uzbudljiv i kvalitetan meč. Bačka 1901 je od početka bila dominantan tim a Jedinstvo je preko Ragipovića prvo zapretilo. Bačka stvara dobre prilike ali ih Krmar i Žiža ne koriste. I onda kao po pravilu gosti preko Perovića stižu do vođstva. Nisu se dugo radovali jer ih je isksni Anđić matirao već nakon pet minuta. I ponovo u toku ofanzive "crvenih đavola" Perović pogađa stativu.

U drugom poluvremenu Bačka 1901 opet superiornija. Već u 47. minutu videli smo izvanredno izveden slobodan udarac Krmara koji je zaustavila prečka. Ipak, nakon gužve u kaznenom prostoru Jedinstva Bačka preko Simića stiže do željenog drugog pogotka. U finišu utakmice rasplamsala se igra. Glišović ne uspeva da reši utakmicu u 84. minutu pa je usledio pritisak gostiju ali je tu neprelazan bio Bjedov. Nakon dobrog prodora Ćulibrka Kežman šutira preko gola u prvom minutu nadoknade. Ipak do kraja utakmice golova više nije bilo.

Bačka 1901 - Jedinstvo 2:1 (1:1)

Stadion kraj somborske kapije; utakmica igrana bez prisustva publike: Strelci:0:1 Perović 21’, 1:1 Anđić 26’, 2:1 Simić 60’, ; delegat: Marko Adamov; Sudija: Nikola Bikić; pomoćnici: Vanja Drndarević i Marko Nikolić; četvrti sudija: Aleksa Bibin; posmatrač: Bojan Jeftić; žk: Bjedov(Bačka); Marković (Jedinstvo), ck:

Bačka 1901: Ćuruvija, Ćulibrk, Bjedov, Lončar, Mezei, Anđić, Žiža, Simić (Đurović 70’), Krmar, Glišović, Kežman. Trener: Predrag Pejović.

Jedinstvo:Jovišić, Kačar, Vujović (75’), Ragipović, Maoduš, Živanović, Radosavljević, Milisavljević, Žilović, Perović, Lazić (65’Marković). Trener: Nenad Cerović.

Izvor: facebook.com/fkbackasubotica

Srpske lige Srpske lige Srpska liga Vojvodina Bačka 1901 Jedinstvo (SP)