Tisa
Dinamo 1945
Bečejci napunili mrežu Somboraca
10.04.2021 V. Jankov

Radost: Siniša Nijemčević s podignutim rukama posle svog prvog gola - foto: V. Jankov

Pljusak golova po sunčanom vremenu kraj Tise, gde su bodovi zasluženo ostali. Iako su domaći imali prvu priliku, kada u četvrtom minutu Mitrović glavom sa peterca šutira kraj gola, gosti su prvi postigli gol u 13. minutu. Pavićje započeo akciju i dodaoAćimoviću, koji je snažno šutirao, golam domaćih Milovanov kratko odbio, a sve je pratio Pjošta i odbijenu loptu prosledio u mrežu. To nije obeshrabrilo Bečejce, koji su nastavili da atakuju ka golu Somboraca i posle promašaja Kobiljskog u 20. i 26. minutu, dva minuta kasnije izveo je udarac iz ugla, odbijenu loptu prihvatio je Mastilo i šutirao sa dvadesetak metara, golman odbio, a Krajinović glavom poslao loptu u nebranjeni deo gola za 1:1. I kada se očekivalo da  će se tim rezultatom otići na odmor, dominacija Bečejaca se isplatila, jer je Mitrović u 41. minutu Pehilja.

U nastavku su viđena nova četiri gola. Seriju je započeo Siniša Nijemčević, koji je posle centaršuta Nađa u 57. minutu loptu poslao pod prečku.U 63. minutu jeKrajinovićpravovremeno utrčao u kazneni prostor i poslao loptu kraj nemoćnog golmana gostiju. Dva minuta kasnije Vemić je, posle ulaska u igru, u prvom kontaktu s loptom postigao gol za 4:2, a Nijemčević je u 74. minutu, nakon izvanredne asistencije Jelića, postavio konačnih 5:2.

OFK Bečej 1918 - Radnički 1912  5:2  (2:1)

Bečej: Gradski stadion kraj Tise. Bez gledalaca: Sudija: Mikloš Gligor (Subotica) 8. Strelci: 0:1 Pjošta u 13, 1:1 Krajinović u 28,2:1 Mitrović u 41,3:1 Nijemčević u 57, 4:1 Krajinović u 63, 4:2 Vemić u 65, 5:2 Nijemčević u 74. minutu. Žuti karton: Goranović (Radnički 1912). Igrač utakmice: Siniša Nijemčević (OFK Bečej 1918).

OFK Bečej 1918: Milovanov 7, Nađ 7, Vorgučin 7, Tatić 7, Preradov 7 (od 46. Milin 7), Tutnjević 7 (od 60. Hasičić 6,5), Mastilo 7,5, Tomčić 7,5 (od 60. Jelić 7), Krajinović 7,5 (od78. Kopre -), Mitrović 7,5, Kobiljski 7,5 (od 46. Nijemčević 8).

Radnički 1912: Pehilj 6, Vojvodić 6 (od 66. Radovanović -), Tomić 6 (od 57. Goronjić 6), U. Lazić 6, Bačić 6, Pavić 6,5 (od 57. Molnar 6), Goranović 6, Despotović 6,5, Aćimović 7 (od 65. Dučić -), Pjošta 6,5 (od 60. Vemić 6,5), J. Lazić 6