Gradina
Kupci
Još jedna ubedljiva igra i pobeda fudbalera Sloge iz Lozne

Arhivski snimak - foto: facebook.com/FK-Sloga-Lozna

Na terenu sa veštačkom podlogom, SC Bazeni u Kruševcu fudbaleri Sloge su u okviru 27. kola Prve lige Rasinskog okruga nadigrali svoje rivale iz Žabara i ostvarili pobedu od 3:1.

U prvom poluvremenu se igralo uglavnom na polovini domaćina. U tom delu igre fudbaleri Sloge su propustili nekoliko izglednih prilika. Najbolju šansu za postizanje pogodka je imao Jovanović koji jednu loptu ubačenu sa desne strane sa 5 metara šalje pored desne stative gola domaćih. U 31. minutu na jednu dubinsku loptu na nekih 17 metara od svog gola istrčava golman domaćih i greši. Na loptu natrčava Kovačević i šalje je u prazan gol međutim jedan od igrača Žabara igra rukom u svom šesnaestercu i sprečav pogodak. Odličnom sudiji Živiću nije preostalo ništa drugo već da pokaže na belu tačku. Siguran izvodjač penala je bio Petrović za 1:0.

Radost gostiju je trajala samo 2 minuta. Jedan slobodan udarac iskosa sa leve strane sa više od 25 metara izveo je iskusni Lazić. On je uputio nešto izmedju centar šuta i šuta, kojom prilikom je lopta preletela sve i uletela u suprotni ugao gola za iznenađujućih 1:1. Na odmor se otišlo sa ovim rezultatom.

U drugom poluvremenu se igralo uglavnom na sredini terena uz sporadične pokušaje i jednih i drugih za promenu rezultata. Ključni detalj utakmice je ulazak iskusnog Željka Stojanovića u igru. On je svojim tačnim pasovima pokrenuo ceo vezni red i napad gostiju.

U 78. minutu golman Sloge, Nedeljković se iskupio za lošu reakciju kod pogodka i ovoga puta odbranio šut Lazića sa nekih 7-8 metara i tako sprečio siguran pogodak.

Za samo 3 minuta, od 84. do 87. minuta fudbaleri iz Lozne su uspeli da slome otpor domaćina i sa dva pogodka postave konačan rezultat. Najepre se na jedan centaršut najbolje snašao Miloosavljević Koji je dobrim udarcem savladao domaćeg golmana. Zatim je u jednom kontranapadu Jovičić primio loptu na centru igrališta protutnjao pored svojih čuvara i savladao nemoćnog golmana za konačnih 1:3.

Sve u svemu zaslužena pobeda Lozanaca uz odlično sudjenje sudijske trojke na čelu sa Živićem.

Niže lige Niže lige Prva rasinska okružna liga Žabare Sloga (L)