Mladost (L)
IMT
Rad
Zvezda lagano do pobede nad "Romantičarima"

Nakon proÅ”lonedeljne pobede u derbiju sa Partizanom, Zvezdu danas očekuje neÅ”to lakÅ”i meč sa, bar na papiru autsajderom, OFK Beogradom. I počelo je Å”ansom za domaće, Bačaninu je u Å”ut hrabro uÅ”ao golman Marković i spasao svoj gol, igrao se 4. minut. U 8. minutu posle centarÅ”uta Krstića, Nikola Mituljikić hvata volej sa 15 metara,Ā  na njegovu žalost lopta ne pronalazi cilj. Mnogo precizniji je bio u 12. minutu, opet mu je asistent bio Krstić, a on je glavom sa 10 metara loptu poslao pod prečku.

Ā

Umalo Mikan nije izjednačio minut kasnije, izaÅ”ao je sam pred Ćopića i uputio loptu kraj njega, ali i gola. Gosti uspostavljaju ravnotežu na terenu i uspevaju da igru prenesu izvan svoje odbrambene zone.

U tome uspevaju sve do 40. minuta kada je Jovan Mituljikić izvanredno ostavio na 12 metara samog Bačanina, ovom je preostalo samo da rutinski poÅ”alje loptu u mrežu kraj nemoćnog Markovića.Ā

U nastavku, izmenama osveženi, gosti imaju viÅ”e loptu u posedu. Posed nisu iskoristili da stvore priliku za smanjenje vođstva Zvezde, a u kontranapadu im domaćin daje i treći pogodak. Golman Marković je jednu dubinsku loptu loÅ”e procenio i izletevÅ”i u prazno pogreÅ”io, pa Kneževiću nije bilo teÅ”ko da je poÅ”alje u prazan gol sa ivice kaznenog prostora.Ā

Bačanin u 64. minutu postiže i četvrti gol za Zvezdu, nakon lepog solo prodora. Time je pobednik definitivno odlučen, a u preostalom periodu gledamo rapsodiju u crveno belom. Pirgić je u 66. minutu lepo pronaÅ”ao Jovana Mituljikića u srcu Å”esnaesterca, ovaj pokuÅ”ava efektno volej udarcem da zavrÅ”i napad, ali bezuspeÅ”no. Jovan Mituljikić i sam posle solo prodora pokuÅ”ava da zatrese mrežu, ali nije bio precizan u 71, 76. i 81. minutu. Odbrana gostiju je totalno raÅ”timovana, a to ne koriste ni Kahvić u 79. i 86. i Bačanin u 82. minutu, bivaju neprecizni iz neposredne blizine. Kahvić se najzad upisao u strelce u 89. minutu i postavio konačnih 5:0.

Å to su primili samo 5 golova gosti mogu da zahvale sreći i dekoncentrisanim domaćim napadačima. Zvezda je sa nova tri boda priÅ”la vodećem Brodarcu na svega dva boda zaostatka i tako nastavlja poteru za njima, a koliko za četiri dana i mogućnost da ih preskoči na tabeli, jer će u sredu biti njihov gost na stadionu kraj Starog sajmiÅ”ta. S druge strane Ofkovci u grčevitoj borbi za opstanak dočekuju veoma dobru ekipu Čukaričkog.

CRVENA ZVEZDA - OFK BEOGRAD 5:0 (2:0)

STADION: Rajko Mitić-jug veÅ”tačka trava. GLEDALACA: Bez prisustva publike. GL.SUDIJA: Maksimović Đorđe. POM.SUDIJE: Vlasačević Dimitrije i Lovre Ilija. STRELCI: N.Mituljikić 12, Bačanin 40. i 64, Knežević 55. i Kahvić 89.min (C.Zvezda). ŽUTI KARTON: Veselji (OFK Beograd).

CRVENA ZVEZDA: Ćopić, Krstić, Petrović (Radojević), Leković, Lukić, Pantić (L.Stojanović), Ćurić (M.Stojanović), J.Mituljikić, Bačanin, Knežević (Pirgić), N.Mituljikić (Kahvić).

OFK BEOGRAD: Marković, Mitrović (L.Bratić), G.Bratić (Floričelović), Bogićević (Jovičin), Ruljić, Blažić, IvaniÅ” (Ranković), Nedeljković (Đorđević), Mikan, Radinović, Veselji.

Omladinske lige Omladinske lige Omladinska liga Srbije Crvena zvezda OFK Beograd