Radnički (SM)
Sloga (K)
GFK Dubočica
Čačani se gostili na Novom Beogradu

Dva tima iz sredine tabele su uÅ”li u utakmicu različitog raspoloženja. IMT je u sredu slavio u Žarkovu, dok je Borac u Čačku doživeo poraz od Grafičara. Gosti su bili bolji u polju sve do 20-25 metara od gola IMT-a gde su svi njihovi napadi bivali zaustavljani.Ā  Na drugoj strani IMT je stvorio par dobrih prilika koje nije uspeo da realizuje. Najpre Zorić sa desetak metara u 10. minutu neometano Å”utira visoko iznad gola, a na sredini prvog poluvremena, u 24. minutu, Lučić se oslobodio svog čuvara i uputio udarac sa ivice Å”esnaesterca, golman gostiju je bio na mestu.

Domaći u nastavku ulaze odlučnije sa namerom da overe bodove iz Žarkova i veliku priliku propuÅ”taju već u 49. minutu. Lazović se najbolje snaÅ”ao u gužvi i iz blizine pokuÅ”ao da savlada Maslarevića, međutim ovaj je bio uspeÅ”niji. Posle početne inicijative domaćih, Borac se polako oslobađa pritiska, a Kijevčanin iz jednog brzog kontranapada Å”utira sa 15 metara, pravo u dobro postavljenog Blagojevića. U istom minutu na suprotnoj strani terena Peralović se naÅ”ao sam na 3 metra, ali je loptu slabo zahvatio glavom te je ona bila lak plen za golmana gostiju.Ā

Nastavlja se obostrano otvorena igra i Å”anse se ređaju pred oba gola. Ponovo Kijevčanin izlazi sam na nekih 12 metara od gola IMT-a, Å”utira snažno, Blagojević interveniÅ”e nogom i Å”alje loptu u korner. U 79. minutu dolazi na red IMT, Džinović je odigrao do Markovića koji hvata volej sa penaltika, međutim biva neprecizan.

Trenutak odluke se zbio u 84. minutu. TeÅ”ić je odigrao dupli pas sa Kijevčaninom koji ga je ostavio samog na 8 metara od gola, a ovaj kraj nemoćnog Blagojevića loptu poslao u gol. Tako je Borac uspeo da materijalizuje svoju otvorenu igru u poslednjih dvadesetak minuta. IMT je na kraju mogao do boda samo 3 minuta kasnije, ali posle udarca iz ugla Zorić glavom sa 5 metara prebacuje gol.
Ovom pobedom su se Čačani iskupili za poraz na svom terenu u prethodnom kolu, dok su ĖTraktoristiĖ gostoljubivi domaćini, imaju već 3 poraza kod kuće iz 5 odigranih utakmica. Narednog vikenda IMT igra lokalni derbi u Zemunu, dok ĖZebreĖ dočekuju u Čačku Piroćance.

IMT - BORAC 0:1 (0:0)

STADION: FK IMT. GLEDALACA: Bez prisustva publike. GL.SUDIJA: Srećković Marko. POM.SUDIJE: Tubić NjegoÅ” i Govedarović Aleksandar. STRELAC: TeÅ”ić 84.min (Borac). ŽUTI KARTONI: Ovusu, Kuveljić i Bajić (Borac).
IMT: Blagojević, Zorić, Marković, GliÅ”ić, Stefanović (Gojković), Lukić (Lazović), Radojičić, Arsić (Terzić), Lučić (Đuričković), Džinović, Bajić (Peralović).
BORAC: Maslarević, Obradović, Radosavljević, Kuveljić, Ratković (TeÅ”ić), Đorđilović (Savić), Kijevčanin, Ovusu, Obuovi, Bajić, PeÅ”ić (Milekić).