Naisa
Medicinar
Junior
Jagodinke na krilima Jelene Gojković i Tanje Vučković savladale ekipu RTB Bora!

Mlade devojke ŽJRK Bor RTB ugostile su šampionsku ekipu Jagodine koja je pobedom na ovom meču rezultatom 25:15 (12:6) stigla na 6/6. Rukometašice Bekamenta su još uvek prve usled bolje gol razlike koja iznosi +20 u odnosu na Jagodinu.

Prvo poluvreme otvorila je buduća reprezentativka Bogojević Jovana golom iz vrlo nezgodne pozicije i najavila da je Jagodina i ovoga puta došla po pobedu u Bor. Teodora Majkić je poravnala rezultat na 1:1 i to je bilo poslednji put da su mlade rukometašice Bora imale nerešen rezultat. Jagodinke su već u 18. minutu posle tajm auta trenera Markova dodale gas i poluvreme završile rezultatom 12:6. Nisu se Jagodinke raspucavale, imale su dosta razumevanja za mladu ekipu Bora.

U drugom delu Jagodinke prave seriju i u 35. minutu preko iskusne Slađane Stepanović odlaze na 17:7. Jelena Gojković koja ulazi u svaki meč vrlo motivisano postigla je 7 pogodaka i proglašena je za igrača utakmice dok je njega saigračica koja je stigla iz Turskog šampionata, Tanja Vučković ubeležila je jedan manje. Sudijski par Nikolić – Cvetković nije imao težak posao obzirom da je apsolutni favorit u ovoj utakmici bila Jagodina koja i ove godine cilja na titulu šampiona države.

Jagodinke imaju vrlo nezgodan raspored. Pobedile su Naisu u 5. kolu da bi četiri dana kasnije dočekale Minakvu koja je takođe savladana da bi ovom pobedom nad ekipom Bora usporila tempo. Jagodinke će u 8. kolu odigrati vrlo težak meč koji može odlučiti šampiona države sa ekipom Bekamenta iz Aranđelovca da bi opet vanredno 9. kolo odigrale sa ekipom Zaječara 7.11. koja “juri” “play-off” a EHF kup protiv sjajnoj Danskog Viborga 17.11. u 19:00 u sportskoj hali “JASSA”. Vrlo težak zadatak za trenera Jagodine Dragana Markova i njegove šampionke. Ostaje nam samo da im poželimo sreću u ovom “mega maratonu”.