Đerdap
Moravica
MaloŔiŔte
Slatina deklasirala Hajduk Veljko 5:3 (3:1)

Slatinski ā€žÅ¾utiā€œ deklasirali su i nadigrali tim ā€žHajduk Veljkoā€œ iz Negotina u 28 kolu Zone ā€žIstokā€œ na domaćem terenu 5:3 (3:1). ā€žHajduci pogubljeni u Slatini.

Detalj sa utakmice Slatina - H.Veljko / foto: D.Popaz

Ā

Trećeplasirani tim Zone ā€žIstokā€œ ekipa ā€žHajduk Veljkaā€œ doživela je debakl u 28 . kolu ligaÅ”kog takmičenja na gostovanju u Slatini. Å to rezultatski, ali i po kvalitetu igre, jer gosti su bili nemoćni pred slatinskim ā€žÅ¾utimā€œ igračima.

Domaćin je načeo mrežu gostiju u 9. minutu preko Ducića, na 2:0 Slatinjani su povisili u 15. minutu preko kapitena Đorđevića.

Negotinci su smanjili rezultatsku prednost Slatinjana u 20. minutu preko Nikolića, ali je Marković iz kaznenog udarca domaći tim doveo u vođstvo u 39. minutu 3:1. Slatina je tokom prvog poluvremena imala sijaset gol Å”ansi, da su navalni igrači ā€žÅ¾utihā€œ bili precizni favorizovani ā€žHajduk Veljkoā€œ doživeo bi pravu rezultatsku katastrofu u prvom poluvremenu.

Kapiten Slatinjana Đorđević nakon početne inicijative svog tima postiže i svoj drugi, a četvrti gol za svoju ekipu u 49. minutu. Domaćin je tačnom pas igrom paralisao igru gostiju, te su Negotinci bili nemi posmatrači u iŔčekivanju kraja susreta.

Ducić je u 79. minutu postigao petiĀ  gol na susretu 5:1 , a gosti strepeli od svakog napada domaće ekipe.

Čuvar mreže Slatinjana Bojan Stanković, u par navrata sjajnim intervencijama sačuvao je svoju mrežu.

Iako su svi očekivali na stadionu u Slatini da glavni arbitar označi kraj utakmice u 88. minutu plasiranu loptu iz slobodnog udarca golman domaćeg tima nespretno odbija, a ona o stativu ulazi u malu mrežu 5:2. U nadoknadi sudijskog vremena kada su se svi pomirili sa rezultatom , a Golubovića praktično niko nije blokirao pri Å”utu, gosti su smanjili i ublažili poraz na 5:3.

Iako na prvi pogled rezultat 5:3 ne deluje ubedljivo, ali pobeda i sama igra domaćeg tima uliva nadu i poverenje jedinom zonaÅ”u grada Bora. Slatina je na ovoj utakmici imala oko 20 Å”uteva na gol, sam tempo koji je domaći tim nadmetnuo je u rangu SrpskoligaÅ”kog stepena takmičenja.

Ovom prilikom ne bih izdvajao pojedince, već je kolektiv ostvario veliku pobedu nad jačim rivalom. Boje Slatine su branili: Stanković, Å eklić, Kolarević, Merdžić, Cokić, Marković, Leković, Z.Đorđević(kapiten), Krstić, Ducić, A. Đorđević, nastupali su joÅ” (Marić, Damnjanović, Morarević i Zvonimir G. Đorđević) ā€“ istakao je Å”ef stručnog Å”taba Slatinjana Dejan Pavlović.

Slatina je nakon odigrang 28. ligaÅ”kog kola na deobi 8 mesta na tabeli sa 37 osvojenih bodova, dok tim iz Negotina ostao je na trećem mestu Zone ā€žIstokā€œ.

Slatinjani narednog kola gostuju ekipi Brodoremonta.