Žitorađa gubila 2:0 od Jastrepca, pa osvojila bod

U 20. kolu Zone Zapad fudbaleri Žitorađe su na stadionu Topličanina u Prokuplju kao domaćini igrali 2:2 sa Jastrepcom iz Blaca. U komšijskom derbiju od početka je bila bolja Žitorađa, pogotovo u prvih 45 minuta, kada je ekipu Jastrepca u životu održao golman Blagojević odbranivši nekoliko čistih šansi za gol.

Drugi deo krenuo je bolje po Blačane i već u 47. minutu goste u vođstvo dovodi Lapčević, iskoristivši grešku odbrane. U narednim minutima konce u svojim rukama drže gosti te tako u 70. minutu ponovo Lapčević donosi gostima dva gola prednosti. Da je 2:0 najopasniji rezultat pokazali su fudbaleri Žitorađe kada su prvo preko veterana Ristića u 77. minutu smanjili na 2.1, da bi evrgolom Vladimira Paunovića u 81. minutu Žitorađa izjednačila, i postavila konačnih 2:2. Kad se na kraju saberu utisci, dolazi se do zaključka da je Žitorađa bila bolja, ali da je možda ranije šansu trebalo da dobije 18-godišnji Milosavljević, koji je svojim ulaskom u 75. minutu uneo živost u napadu Žitorađe, i učestvovao u akcijama koje su prethodile golovima Žitorađe.

U 88. minutu gosti ostaju sa desetoricom jer je Nikola Timotijević isljučen zbog drugog žutog kartona.

Stadion: FK Topličanin. Gledalaca: 200. Strelci: Ristić u 77. i Paunović u 81. za Žitorađu, Lapčević u 47. i 70. za Jastrebac.

Žitorađa: Ilić 7, Filipović 6 (od 75. Milosavljević 7), Paunović 7,5, Stojanović 6,5, Cvetanović 7, Stamenković 6,5, Stanković 6,5, Ristić 7,5, Marjanović 6 (od 62. Dinić 6,5) Todorović 6, Jovanović 6,5.

Jastrebac: Blagojević 8, M. Timotijević 6,5, Radovanović 6,5, Jović 7, Valjarević 6,5, Tošić 7, Durmić – (od 30. Pavlović 6,5), Mijajlović 6,5, Lapčević 9, N. Timotijević 6,5, Ivković 6,5.Igrač utakmice: Marko Lapčević 9 (FK Jastrebac)

Zonske lige Zonske lige Zona "Zapad" Žitorađa Jastrebac (B)