Morava (VH)
35

Niška zona: Bobište palo u finišu

07.03.2010 sport 016

U okviru 19. kola Niške zone u Bobištu je odigrana prava prvenstvena utakmica u kojoj je pobedu odnela ekipa Žitoradje od 0:2 i tako nastavila borbu za vrh, dok je domaćin porazom svoje šanse za opstanak sveo na minimum. Prvo poluvreme proteklo je u rovovskoj borbi sa po jednom polušansom za obe ekipe, gde su domaći imali bolju koju nije iskoristio napadač Jović.
Drugo poluvreme bilo je znatno bolje dinamičnije sa više šansi a vidjeni su i golovi. Nošeni navijanjem svojih navijača fudbaleri Bobišta propuštaju stopostotnu šansu u 50. Minute, Jović centrira sa desne strane a Stamenković sa četiri metra neometan niodkoga pogadja golmana gostiju u nogu i lopta odlazi u korner. Posle toga još jednu šansu ne koristi domaćin u 60. minutu Jović odlično tuče a Stojanović krajnim naporem brani taj udarac. Najbolju šansu za goste propušta Jovanović, koji posle kornera sa četiri metara pogađa prečku. Posle promašenih šansi gosti dolaze u vodjstvo u 77. minutu nakon odbijine lopte najprisebniji je Smiljković i kroz ,,šumu,, nogu pogadja gol domaćina za 1:0. U 80. minutu Milošević pogadja stativu, a u 85. minutu Milošević koristi poklon golmana Jeftića i u maniru iskusnog strelca povećava prednost svoje ekipe na 2:0. Pokušali su domaći posle toga da makar postignu počasni pogodak ali rezultat je ostao nepromenjen.

Leskovac: Igralište Bobišta. Gledalaca: 500. Sudija Anđelković Mladen (Vranje). Žuti kartoni: Jovanović, Mitić (Žitorađa). Strelci: Smiljković u 77 i Milošević u 85 obojica za Žitordju.

BOBIŠTE: Jeftić, Mihajlović (Đurić), Stevanović, Đorđević D,Đorđević I, Marjanović, Pešić (Krastić), Ilić, Stojanović, Stamenković, Jović .
ŽITORAĐA: Stojanović, Tonić, Stepić, Jovanović, Kocić, Smiljković, Milić (Stošić), Stanković, Mitić (Stanković), Milošević, Disić.