Jagodina
Lokomotiva
0 0 pre 7 godina

Proćanci penalima do pobede

Na dobrom su putu bili danas omladinci Radničkog da osvoje bar bod protiv imenjaka u Pirotu. Nakon ravnopravne igre u prvom poluvremenu, poveli su početkom drugog i imali nekoliko šansi da to vođstvo uvećaju. Sa dva dosuđena penala koje su realizovali, domaći igrači su preokrenuli rezultat i osvojili bodove.

Prvo poluvreme je proteklo u nadmoći gostiju iz Niša, koji su ostvarili veći posed lopte u nogama. Domaći fudbaleri su se ograničili da kontranapadima ugrožavaju gol Nišlija. U dva navrata im je umalo i uspelo da savladaju Kojića, ali je golman gostiju iz obe situacije izašao kao pobednik. Najbolju šansu omladinci iz Niša su imali preko Mitrovića.

Početkom drugog poluvremena, u 46. minutu, Nikolić je postigao gol, na asistenciju Mitrovića i doneo radost gostima.

Nakon postignutog gola, omladinci niškog tima su krenuli još žešće na gol domaćina, ali su nekoliko puta u izglednim situacijama za gol, zaustavljeni od sudijaske trojke iz Zaječara zbog navodnih ofsajda.

U 68. minutu, na jednu dugu loptu upućenu u kazneni prostor Nišlija, istrčao je Kojić. Kada je već imao loptu u rukama, jedan od napadača gostiju mu je izbio iz ruku, ali je u nastvkau akcije Stevanović izbio loptu u polje, a na opšte iznenađenje, glavni arbitar ovog susreta Nešić pokazao na “belu tačku”. Uzaludni su bili protesti gostiju, a siguran realizator sa penaltika je bio Ivković za 1-1.

Dosudio je sudija Nešić još jednom najstrožu kaznu i to u 89. minutu, ali ovoga puta opravdano. Nedozvoljeno je stratovao Mihajlović, a ponovo se je sa “kreča” bio siguran Ivković.

Mogli su omladinci Reala sa Nišave bar do boda, alu u zaustavnom vremenu nije bio precizan Nikolić. Ponovo je, kao i kod prvog gola, asistent bio Mitrović, ali je ovog puta umesto gola Nikolić pogodio samo golmana domaćih Savića.

Sledeću utakmicu Radnički iz Niša igra za pet dana, a ugostiće omladince OFK Beograda.

RADNIČKI PIROT : RADNIČKI NIŠ 2:1 (0:0)

Pirot 20.08.2016.

Sudije: Danijel NEŠIĆ, Milan PETKOVIĆ, Saša NIKOLIĆ (svi iz Zaječara)

Žuti kartoni: Petrović, Vasić, SAvić, Ivković (Radnički Pirot), Zeka, Kojić, Topalović, Mihajlović (Radnički Niš)

Strelci: 0-1 u 46′Nikolić, 1-1 u 69′ Ivković iz jedanaesterca, 2-1 u 89′ Ivković iz jedanaesterca.

RADNIČKI PIROT: Savić, Vasov, Đorđević, Vasić, Mijalković (od 67′ Mijatović), Kostadinović, Stojanović, Nikola Petrović (od 58′ Bandić), Milošević (od 57′ Luka Petrović), Ivković, Barošević.

RADNIČKI NIŠ: Kojić, Stojanović, Ristić, Stojanović (od 84′ Stanojević), Mihajlović, Babović, Ivanović (od 69′ Topalović), Zeka (od 84′ Trojanović), Nikolić, Ćirković (od 76′ Pešić), Nikolić.

Fudbal Fudbal Omladinska liga Srbije Radnički (P) Radnički (N)