Crnokosa
Tutin Dalas
Trstenik
DLZ: Borac - Tara 3:1

OdbojkaÅ”ice Tare u 8. kolu DLZĀ  doživele su iĀ  treći poraz u ovoj polusezoni od odličneĀ  ekipe Borca iz Čačka rezultatom 3:1. Zbog renoviranja sportske hale u B. BaÅ”ti Tara je , opet bila primorana da zameni domaćinstvo, paĀ  je većĀ  viÅ”e od mesec dana, uvek gostujuća ekipa.

Prvis setĀ  Tara igra dobro i sigurno sa dobrim prijemom protivničkog servisa libera Jokić Jelene kojaĀ  lopte prosleđujeĀ  dizaču Jevremović Jovani , a ona primačima Marić Andrijani i GliÅ”ić Tatjani koje sigurno osvajaju poene. Nekoliko blokova mlade Anđele Jovanović koja je igrala umesto povređene Ane Milinković unele su dodatnu sigurnost i Tara prvi set dobijaĀ  25:22.

Drugi setĀ  počinje saĀ  neshvatljivim greÅ”kamaĀ  Tare u odbrani i igračice BorcaĀ  polako podižu nivo igre i igraju sve sigurnije, a Tara ne može da uhvatiĀ  ritam iz prvog seta iĀ  na kraju ga i gubi sa 25:17. Treći i četvrti set su preslikane kopije drugog, gde samo jedna ekipa igra, a druga pokuÅ”ava daĀ  se podigne sa kolena, ali to im nije uspelo, pa Borac treći set dobijaĀ  25:15, a četvrti sa 25:19 i konačnih 3:1 za Borac.

"Borac jeĀ  jedna od najkvalitetnijih ekipa u ligi, njihova odbojkaÅ”ka Å”kola je nadaleko poznata , imaju veliki izbor igračica , jer je Čačak veliki grad, pa meĀ  kvalitet danaÅ”nje prikazane odbojkeĀ  ne iznenađuje. Nažalost , miĀ  već mesec dana treniramo jenom nedeljno, korektor iz Vizure Ana Milenković je povređena i neće igrati ni protiv Trstenika u sledećem kolu. Prvi set smo odigrali na svežinu i samo smo tu prikazali deo onoga Å”to znamo, ali kako je utakmica odmicala gubili smo snagu i koncetraciju. Igračicama Borca čestitam na pobedi , aĀ  svima na lepoj odbojci koja se igrala u Čačku. Mi ćemo svojuĀ  priliku morati da sačekamoĀ  u prolećnom delu i da seĀ  kroz trening vratimo među prve tri ekipe. Nije tajna da želimo plasman u viÅ”i rang takmičenja i učinićemoĀ  sve da do toga i dođe. "-izjavio je predsednik kluba Mihailo Jevtić.

Tara sledeću utakmicu igra opet , kao gostujuća ekipa u Trsteniku u subotu od 16. 00 časova.