NepodnoÅ”ljiva lakoća pobedjivanja!!!

Da li se sećate one rečenice posle pobede u Aleksincu da će ā€œpirotska furijaā€ iz meča u meč imati sve jaču energiju. Usledio je potom NiÅ” koji je lagano ā€œoduvanā€ da bi Mihajlo poveo na put u Padinsku Skelu svoje momke na megdan ekipi nekada poznatog imena. Beko! PoÅ”tovali smo rivala, naravno, ali smo negde u dubini naÅ”ih navijačkih, pirotskih stratsti verovali da će sve polako biti KAO NEKADA!

I bilo je ova ā€œMihajlova furijaā€ podmladjena, osokoljena, jača možda za strepnju ili želju viÅ”e uspela je da , kako mi napisa poruku predsednik SlaviÅ”a Svilarov upravo, NEPODNOÅ LJI VOM LAKOĆOM POBEDJIVANJA , ā€œpriÅ”ilaā€ Beku joÅ” jedan poraz ā€œna reveruā€!!!

Kako je samo furiozno počelo . DragaÅ” je u seriji pogodio tri puta po dva i Pirot je u 3.minutuĀ  vodio sa 6:0. Domaći se veoma brzo vraćaju igri i DrekalovićĀ Ā  pravi seriju. U 5. minutu Beko ā€œokrećeā€ u svoju korist, vodi sa 13:10, a potom Ā dva minuta kasnije na 17:12. Oglasio se u pravom trenutkuĀ  Filipović trojkom, Nenadić od 4 pogodio 3 slobodna bacanja i kraj prve četvrtine bio je skoro egal, Beko je vodio sa 21:2o.

Ponovo nismo ā€œotvorili ā€œ dobro. Pojavljuje se i taj Zurnić, pogadja ā€œdva puta po dvaā€ i skida na 52:54. A tada, ponovoĀ  Nemanja Nenadić i posle skoka u odbrani vraća na 4 koÅ”a razlike.Ā  Igrao se 33. minut, Kojić pogadja jedno slobodno bacanje, ali je Fića Luković nemilosrdan trojka i ponovo viÅ”e vazduha 53:59. A vreme sporo prolazi!Ā  I tada Luković potvrdjuje da je Mihajlo bio u pravu Å”to se odlučio da ga dovede iz NiÅ”a, Ā dva slobodna bacanja, odgovaraĀ  TomovićĀ  na isti način , zatim i naÅ” NenadićĀ  za 54:61, Rajče a za dva i velikih devet koÅ”eva razlike. Ali, polako, koÅ”arka je to!! I tada, ā€œla bombaā€ Mladenović pogadja trojku da ubije domaće u duÅ”u. Manje od pet minuta do krajaā€¦ 58:66.

FiniÅ”. Ima nervoze. GreÅ”i i Drekalović, promaÅ”uje drugo slobodno bacanje, ali ne i Nemanja , kraj 36. minuta , alo, vodimo na semaforu 61:69!!! A onda, ponovo kreće serija promaÅ”aja sa obe strane. Minuti polako prolaze, na semaforu se neÅ”to posebno ne dogadja. Pogadjaju i Tomović i naÅ” Mladenović. Minut 38. A rezultat 64:72.Ā  Domaćima drhte ruke, Nenandiću nikako, ponovo ā€œdvojkaā€ i ponovo lepo izgleda semafor. Kreće 39. minut 64:74. Da li je ovo to Å”to smo želeli ili da sačekamo joÅ” malo!!! RaÅ”ke nas hrabrih za velikih 12 koÅ”eva razlike. Potom njihov Langurić pogadja jedno a Tomović daje ā€œdvojkuā€ Mihajlo traži tajm aut u pravom trenutku. A trenutak je ā€“ 4o. minut 67:76. Å ta li im je rekao ! Da igraju mirno, svaka lopta je ā€œskupaā€ tu smo na korak. I ono ā€œko je najboljiā€ ! odjeknulo je ā€œPadinjakomā€ Pirot!!!

I lagani finiÅ”. Oni nisu imali snage, mi smo imali sve Å”to je bilo potrebno za pobedu, znanje, energiju, siguran napad. Kako mi reče Mihajlo maločas, bili smo bolji u igri ā€œjedan na jedanā€ u skoku, u Å”utu, u energijiā€¦ U svemu!!! I sačuvali do kraja za treću pobedu . Za poruku da će Mihajlovi momci tek igrati kao pre, možda i bolje!

Bravo! Ovo je zaista bila NEPODNOÅ LJIVA LAKOĆA POBEDJIVANJA, Å”to napisa predsednik Svilarov.