Plana
Železničar
Ruma
Alasi slavili u Čajetini

Košarkaši Dunava, u utakmici četvrtog kola Druge lige Srbije, ostvarili su i treću pobedu za redom. Alasi su slavili na vrućem gostovanju u Čajetini, protiv ekipe Zlatibora, rezultatom 70:74 (14:19, 20:18, 21:10, 15:27).

Bilo je ovo treće gostovanje Dunava u prva četiri kola, koje će kao i prethodno u Pirotu, ostati u lepom sećanju igračima Dunava. U Čajetini je viđena uzbudljiva utakmica, u prelepom ambijentu pred više od tri stotine gledalaca. Domaći navijači su svih 40 minuta bodrili svoj klub i bili pravi "šesti" igrač Zlatiborcima. Dunav se nije najbolje snašao na početku utakmice pa su domaći u prvih pet minuta prvi stvorili veću prednost (10:2). Alasi su zatim zaigrali bolje i brzo preokrenuli reultat u svoju korist. Do poluvremena, na koje se otišlo rezultatom 34:37 za Dunav, ni jedna ekipa nije uspela da napravi veću prednost. Krajem treće i početkom četvrte deonice, Zlatibor serijom poena dolazi do najveće prednosti (57:47). Košarkaši Dunava od tog momenta, odličnom igrom u odbrani i strpljivom u napadu, iz minuta u minut smanjuju prednost domaćina i serijom 14-0 potpuno preokreću rezultat u svoju korist, pet minuta pre kraja. Ušlo se u neizvesnu završnicu u kojoj su Alasi još jednom pokazali karakter pobednika i uspeli da sačuvaju blagu prednost do kraja utakmice. Na kraju, zaslužena pobeda Dunava, na teškom gostovanju protiv vrlo kvalitetne ekipe Zlatibora. Na ovoj utakmici, u ekipi Dunava izdvojili su se Majstorović D. (25p, 5/10 za tri), Dugošija M. (6po, 9sk, 6as) i Zorčić L. (17p, 6sk). Statistiku možete pogledati na sajtu kluba.

U narednom kolu, Dunav na svom terenu dočekuje ekipu Zdravlja iz Leskovca, dugogdišnjeg prvoligaša i finalistu Kupa Jugoslavije u sezoni 1999/2000. Utakmica Dunav - Zdravlje, igra se u PETAK 30.10. u Belegišu od 20h.