Istorijska pobeda Dunava
Košarkaši Dunava ostvarili su istorijsku pobedu, prvu u klupskoj istoriji u ovom rangu takmičenja. U drugom kolu Druge lige Srbije, Alasi su slavili na gostovanju u Pirotu, posle produžetka rezultatom 81:83 (15:22, 20:15, 20:20, 19:17, 07:09).

Samo oni koji ne poznaju ekipu Dunava i klub iz Starih Banovaca, rekli bi da je pobeda na vrućem gostovanju u Pirotu iznenađenje. Dunav je i u prvom kolu pokazao da može ravnopravno da igra sa svim protivnicima, kada je sa pola koša poražen u Velikoj Plani. Ovoga puta, sreća, ali zaslužena, bila je na strani Alasa. Utakmica je bila više nego uzbudljiva, svih 45 minuta. U prelepom ambijentu u Pirotu, pred oko 700 gledalaca, viđena je prava drama. Domaći su odlično otvorili meč (7-0) ali Dunav brzo pravi preokret pa je na kraju prve četvrtine bilo 15-22.

Alasi su u jednom momentu prvog dela imali i +8 ali su domaći to brzo anulirali pa se kasnije, sve do kraja utakmice, igralo koš za koš. U neizvesnoj završnici regularnog dela, Pirot je imao +3 ali je Dunav, poenima sa linije penala u samoj završnici, izjednačio i izborio produžetak. U dodatnih pet minuta, Alasi su imali više koncetracije i na kraju zasluženo ostvarili veliku pobedu. Statistiku sa utakmice pogledajte na sajtu kluba.

U narednom kolu, Dunav će po prvi put igrati na svom terenu. U NEDELJU, 18.oktobra od 19h, u goste stiže ekipa Niša. Pozivamo sve navijače, prijatelje kluba i ljubitelje košarke, da dođu u što većem broju i podrže ekipu Dunava u ovoj utakmici.