Park 015
Rađevac
Proleter
Nova pobeda Srbijanke

Za svega 55 minuta bilo je potrebno Srbijanci da ostvari očekivanu pobedu protiv Jedinstva. Domaći tim je danas izveo kombinovani sastav, bez obzira na to ostvarile su još jednu  ubedljivu pobedu protiv premlade ekipe Jedinstva koja je na ovaj meč dosla sa samo sedam igračica.

Prvi set je počeo serijom odličnih servisa tehničara Milice Obradinović (6:0), tada je prvi tajmaut zatražio trener gošći. Međutim ni posle tajmauta nista nije bilo promenjeno, nastavljena je serija poena blokom Marije Novakovic. U nastavku seta nizali su se poeni domaćina i  greške gošći na prijemu. Jedinstvo je uglavnom svoje poene uzimao greškama domaćih. Rezultat se kretao tako  da je trener domaćih Stojanović šansu dao i mladoj Nenadović i pionirku Mitrović, ali i tada su nastavljene greške na prijemu gošći, kada je na servisu bila Nenadović. U sam finiš seta domaće su ušle sa prednosću od (20:5). Prvu set loptu pri rezultatu (24:11), blokom Novaković je završila prvi set. Prvi set je trajao samo 16 minuta.

U drugom setu vodila se izjednačena borba do rezultata (3:3), serijom poena na servis Tamare Srećkovic za (8:3). Nakon toga gošće uspevaju da uhvate priključak, a novom greškom ovog puta Srećkovic dolaze do (9:11), vodile su gošće (10:13). Kada su shvatile da je vrag odneo šalu, serijom odličnih servisa Nenadović, poen Srećković za 16: 13. Nastavile su se greške na prijemu Jedinstva i Srbijanka je samo povećavala svoju prednost (22:15). Prvu set loptu donosi Novaković, koju u kontri realizuje Srećkovic (25:16).

Treći period igre počeo je kao i predhodni, odličnim servisima Nenadović (4:0). Serija domaćina nije imala kraja i tek prvi poen u trećem setu gošće osvajaju pri rezultatu (7:1). U istom ritmu nastavile su domaće odbojkašice vodile su (8:1, 9:1, 10:1). Sredinom seta dobrim servisima i poenima istakla se i Andrijana Petrić (17:4). Kada je na servis opet stala Nenadović, prave novu mini-seriju za (21:7). Došlo je do malog opuštanja pri kraju seta, pa je Jedinstvo osvojilo nekoliko vezanih poena. Prvu meč loptu Srbijanka je imala pri rezultatu (24:14), koju je donela mlada Srećković koju su iskoristili novom greškom mladog tima iz Vladimiraca. Jedino loše sto se desilo na meču je povreda Sofije Radojčić.

Srbijanka-Jedinstvo 3-0 (25-11, 25-16, 25-14). Hala na Studentu. Gledalaca: 50. Sudije: Jakovljević i Krštenić.