Konstantin na Kupu Koraća

Košarkaši Konstantina ostvarili su i osmu uzastopnu prvenstvenu pobedu, pošto su bili vrlo ubedljivi na gostovanju ekipi Smedereva - 86:65 (16:19, 21:20, 21:11, 28:15). Nišlije su ponovo loše otvorile utakmicu, nakon četiri minuta bilo je 10:2 za domaće, ali u finišu prve deonice Konstantin hvata priključak (16:16). Ponovo se Smederevo odlepilo (29:22 na sredini druge deonice), no najviše zahvaljujući Vladimiru Veličković, koji postiže sedam vezanih poena, Konstantin u 18. minutu stiže do prvog vođstva (32:31), a na poluvreme se otišlo sa plus dva za domaćina - 39:37.

Vladimir Đorđević i Goran Ostojić; foto: Vanja Keser

Ipak, u nastavku su košarkaši Marka Cvetkovića u potpunosti slomili svog rivala, prepoznatljivim oružjem-granitnom odbranom, pa je trojka Stojadinovića bila jedini koš iz igre koju su primili u prvih sedam i po minuta treće četvrtine, a poenima Vitkovića, Stojačića i Tasića, Nišlije su polako sticale nedostižnu prednost, koja je u 33. minutu prvi put postala dvocifrena (63:52), a u finišu meča dostigla je čak 23 poena!

Nakon osmog kola, Konstantin je, uz Vojvodinu Srbijagas, jedina ekipa u ligi sa maksimalnim učinkom, a prati ih FMP sa skorom 7-1, dok četvrtoplasirana ekipa ima čak pet poraza, pa su Nišlije i teoretski obezbedile plasman na Kup Radivoja Koraća.

U narednom kolu, Konstantin idućeg vikenda dočekuje Slogu iz Kraljeva.

SMEDEREVO - KONSTANTIN 65:86 (19:16, 20:21, 11:21, 15:28)

SMEDEREVO: Šparović 7, Lambić 11(6 sk, 4 as), Antić, Stevović 9, Stojadinović 18, Maksimović, Ilić 9(8 sk), Bršanović, Radenković 1, Dabović 3, Torbica, Vujović 7(7 sk).

KONSTANTIN: Veličković 15(4 as), Despotović 5, Đorđević 9, Mladenović, Barać 9, Vitković 9, Stojačić 4, Ostojić 6(5 sk), Tasić 14(8 sk), Savić 3, Obrenović 12(5 sk), Vučićević.