Pčinja
Vlasina
SLI: Topličanin - Radnički(P) 1:0
28.03.2009 Marija Kostić

U prvom poluvremenu veoma loša igra obe ekipe sa po jednom šansom na obe strane. Prvu priliku imali su gosti, posle greške M.Krstića koji gubi loptu, napadač Radničkog šutira ali sjajno interveniše golman Gligović. Za Prokupčane šansu je imao Stevanović koji šutira glavom ali njegov šut je bio lak plen za golmana.

Drugo poluvreme je bilo dosta interesantnije, fudbaleri Topličanina su bili bolji i preko Mladena Kostića su u 51.minutu došli do toliko željenog gola. Greška gostujuće odbrane, Kostić dolazi do lopte, šutira glavom, lopta pogađa stativu i na sreću Prokupčana, ulazi u gol. Priliku je imao i Paunović samo minut kasnije. U 57.minutu u šesnaestercu Topličanina pada jedan od igrača Radničkog, sudija je video da kontakta nije bilo i dao mu je drugi žuti karton, tj. crveni i Piroćanci su meč nastavili sa igračem manje. U 60.minutu priliku je imao Ničić, ali je izabrao najgore moguće rešenje i loptu je poslao preko gola. Kostić je imao priliku da se još jednom upiše u listu strelaca, ali je pogodio prečku. Konačan rezultat 1:0, dragocena tri boda za Prokupčane u borbi za opstanak. Piroćanci će morati spas da potraže na nekom drugom terenu.