Sloga (S)
Sloga (P)
Metalac (K) - Budućnost (V) 3:1
16.08.2008 G.Ćirović

Na premijeri nove fudbalske sezone na stadionu pored kraljevačke Ložionice fudbaleri Metalca su posle odlične igre više nego zasluženo savladali goste iz Valjeva.
Od prvog sudijskog zvižduka, Kraljevčani su zagospodarili terenom i uprkos velikoj sparini diktirali jak ritam. Prvu priliku Metalac je propustio u 12. minutu, kada je posle odličnog duplog pasa Janićijevića i Rakonjca, Marković sa sedam metara šutirao pravo u golmana Radojevića. Posle pola sata igre, Sazdov je doveo Kraljevčane u vođstvo. Vezista Metalca je jednu odbijenu loptu zahvatio sa dvadesetak metara, gosti su zastali reklamirajući ofsajd i ona se pored iznenađenog Radojevića otkotrljala u mrežu - 1:0.
Fudbaleri Metalca nastavili su sa napadima i u drugom poluvremenu. U 54. minutu ponovo je Sazdov bio u prilici, ali je odlično intervenisao golman gostiju. Samo tri minuta kasnije, domaćini su duplirali prednost. Barjaktarević je odlično prošao po desnoj strani, ušao u kazneni prostor i preciznim udarcem po zemlji loptu poslao u suprotan ugao.
Tek tada, i pošto je iskusni Snegić iz zadnje linije prešao u napad,  probudili su se igrači Budućnosti. Neodlučnost defanzivaca Metalca u 66. minutu iskoristio je upravo omaleni Snegić i glavom pored istrčalog Gavrilovića zatresao mrežu.
Ako je upošte i postojala, dilema oko pobednika razrešena je u 73. minutu. Raspoloženi Barjaktarević je napravio pravi dar-mar po levoj strani, utrčao u šesnaesterac i Vukašinoviću nije preostalo ništa drugo nego da ga zaustavi na nepropisan način. Sudija Cicvarić opravdano je pokazao na belu tačku, a siguran realizator najstrože kazne bio je Rakonjac - konačnih 3:1 za Metalac.

Kraljevo - Gledalaca: 400. Sudija: Bojan Cicvarić (Užice) 7. Strelci: Sazdov u 31. Barjaktarević u 57. i Rakonjac (iz penala) u 73. minutu za Metalac, a Snegić u 66. minutu za Budućnost. Žuti kartoni: Ribać, Igrač utakmice: Barjaktarević (Metalac)
 Marković, Sazdov (Metalac), Vukašinović, Ilić (Budućnost).