FMP
OKK Beograd
Smederevo
Borac Mozzart Sport slavio u Užicu

U pravom košarkaškom ambijentu, kome su „kumovali“ Užičani ali i navijači Borca koji su u velikom broju stigli u Užice, gosti su pokazali da su kvalitetnija ekipa i na kraju slavili zasluženu pobedu.

Komšijski derbi je bio uzbudljiv i neizvestan u prve tri deonice. Užičani oslabljeni neigranjem Radovana Dragovića na kraju su morali „položiti oružje“ pred boljim protivnikom.

Vodila se bespoštedna borba za svaku loptu i svaki poen, a odmah na početku drugog poluvremena sevnule su tri trojke Čačana, najpre Dumića, a potom Stevovića i Mandića koje su ih doveli do vođstva od 51:40.

To kao da je „šokiralo“ Užičane pa su gosti znalački iskoristili njihovu smušenost i stečenu prednost samo uvećavali. Kada je pet minuta pre kraja na semaforu pisalo 55:78 svima je bilo jasno da je utakmica završena.

DSC_4342_resize

SLOBODA – BORAC MOCART SPORT 64:82 (19:22, 17:20, 12:22, 16:18)

Užice – Dvorana: „Veliki park“. Gledalaca: oko 2.000. Sudije: Pecelj (Novi Sad), Milojević (Kruševac) i Isakov (Novi Sad).

SLOBODA: Dragović, Arnautović 9, Anđić 6 (4 sk), Milisavljević, Kutlešić 4, Diković 5, Zoćević 10 (4 il), Pašajlić 4, Lakić 2 (4 sk), Obrenović 24 (8 sk).

BORAC MOCART SPORT: Avramović 2, Mitrović, Marojević, Maravić 2 (4 sk), Šljivančanin 2, Stevović 8, Dumić 13 (4 il), Pešaković 21 (5 sk), Dedijer 6 (4 sk), Cvetković 6 (7 sk), Mandić 19 (6 sk), Radović 3.