Odžaci
Mladost Teletehnika
Jedinstvo
Alasi razočarali, Srem - Dunav 64:48

U prelepom ambijentu sportske hale u Sremskoj Mitrovici, pred oko 1000 gledalaca, odigrana je derbi utakmice Prve muške regionalne lige između dve prvoplasirane ekipe na tabeli, Srema i Dunava. Nažalost, kada je bilo napotrebnije, košarkaši Dunava odigrali su sigurno najlošiju utakmicu ove sezone i tako sebi znatno umanjili šanse za osvajanje prvog mesta. Srem je zasluženo slavio rezultatom 64:48 (17:12, 22:14, 15:03, 10:19) i tako se revanširao Dunavu za poraz u prvom delu takmičenja.
Od samog početka utakmice videla se nesigurnost kod košarkaša Dunava što su domaći igrači iskoristili i već posle prvog poluvremena imali osetniju prednost. Kada su svi očekivali buđenje gostiju i neizvesniji nastavak, Dunav je odigrao neshvatljivo loše treću četvrtinu u kojoj nije postigao koš iz igre uz svega tri postignuta poena sa penala. Promašili su igrači Dunava u tom periodu sedam zicera i šest otvorenih šuteva. Iako su u poslednjoj deonici košarkaši Dunava odigrali nešto bolje, sve što su uspeli jeste da smanje prednost protivnika. Veliki broj izgubljenih lopti (19) uz katastrofalnu igru u napadu i samo 31% šuta iz igre, osnovni su uzrok poraza. Pohvale zaslužuju jedino navijači i prijatelji kluba koji su u velikom broju bodrili Dunav u ovoj utakmici ali su na kraju ostali razočarani ovakvim izdanjem. Fotografije i statistiku sa utakmice Srem - Dunav možete pogledati na sajtu kluba.
U narednom kolu Dunav na svom terenu dočekuje ekipu Vrbasa, u još jednom derbiju. Biće ovo utakmica za sigurno drugo mesto i prilika za revanš Vrbasu za poraz u prvom delu sezone.