Trajal
Lugomir
Dragocvet
Kablovi pobedom nad Ozrenom do drugog mesta na tabeli

Fudbaleri Kablova nadigrali su tim Ozrena iz Sokobanje pred domaćim navijačima 2:0 (2:0), u 18. kolu Pomoravsko – Timočke zone.

Tim Kablova / foto: Live SPORT

Zaječarci su u vođstvo došli nakon pola sata igre na stadionu „Ključ“ preko Konića. Minut pred odlaska na odmor domaći tim u prednost dovodi Trifunov 2:0.

U nastavku igre igralo se pred gostujućim golom, ali mreža Sokobanjaca je mirovala do kraja utakmice. Gosti su svoje atake ka golu Kablova završavali na dvadeset metara od domaćeg gola. Naime čvrsta odbrana domaće ekipe nije dozvolila veznim igračima Ozrena da uposle svoje napadače i stvore šansu za postizanje gola.

Glavni arbitar na utakmici Mladen Veselinović iz Knjaževca pokazao je pet javnih opomena dve domaćim i tri gostujućim fudbalerima. U sudiskoj nadoknadi vremena isključen je igrač Kablova Pavlović zbog namernog udaranja gostujućeg igrača bez lopte u predelu lica.

Zonaš iz Zaječara tim Kablova nakon 18. odigranog kola nalazi se na drugom mestu na tabeli sa šest boda manje od prvoplasirane ekipe OFK Bor i po bod više, u odnosu na klubove Ozren i Borac.

Kablovi narednog vikenda dočekaće nekadašnjeg prvoligaša iz grada bakra ekipu OFK Bora u derbiju prolećnog dela Pomoravsko - Timočke zone.