Timočanin
OFK Bor
Radnički (L)
PTZ: Kablovi otkinuli bod favorizovanoj ekipi Ozrena 2:2

Zaječarski tim „Kablova“ osvojio je bod remiziravši na gostujućem terenu sa timom „Ozrena“ u Soko banji 2:2 (1:0) u 3.kolu Pomoravsko – Timočke zone. Pred oko 200 gledala na stadionu „Bata Nole“ u prvom poluvremenu viđen je samo jedan pogodak u mreži gostujućeg tima. Stojkov je u 26.minutu doveo svoj tim u vođstvo 1:0.

U drugom poluvremenu gosti iz Zaječara neutralisali su ubojite napade domaćina i u 60.minutu preko Bućina sa bele tačke poravnali rezultat na 1:1. Iako favorizovana ekipa Ozrena pokazala je fizičku nemoć kao i na gostovanju protiv ekipe OFK Bora te je stefanović deset minuta pred kraj Zaječarce doveo u vođstvo 1:2.

Sokobanjci su do boda došli preko Mitrovića pet minuta pred kraj utakmice 2:2. Utakmicu je obeležio nemio događaj u 85 minutu susreta kada je domaći vratar prilikom degažiranja lopte pogodio spospstvenog igrača u glavu Jovičića. Jovičić je nakon ukazane medicinske pomoći na terenu prevezen u Zdravstveni centar u Sokobanji, a zatim sanitetskim vozilom u klinički centar u Nišu.

Kako u taboru gostiju saznajemo, zadovoljni su postignutim rezultatom, jer je pre početka utakmice Ozren važio za favorita na terenu. Žal će ipak Zaječarcima ostati jer su deset minuta pre kraja utakmice imali sva tri boda u džepu. Glavni arbitar Ivan Ristić iz negotina korektno je vodio susret. Ristić je pokazao sedam javnih opomena, četiri domaćoj i tri gostujućoj ekipi.