Partizan EFBET
Mladi radnik

Pobeda Radničkog u šumadijskom "derbiju"

07.12.2007 srbijasport.net

U šumadijskom derbiju večeras u kraljevu Radnički je bio bolji od Ribnice i zasluženo pobedio. Utakmica je odigrana u prelepom ambijentu, pred oko 2000 gledalaca uz obe navijačke grupe "Kasapa" iz Kraljeva i "Đavola" iz Kragujevca. Početak utakmice je obeležila dodela nagrada bivšim odbojkašima Ribnice Milanu Iliću, sada igraču Radničkog i Vladanu Aleksiću za najveći uspeh u istoroji kluba postignut prošle godine, osvajanje vicešampionske titule.

Gosti su lepo započeli utakmicu, poveli sa 10:5 i jasno stavili do znanja da su favorit na ovom meču. U tom trenutku nošeni sjajnom podrškom navijača „musketari“ su zaigrali čvršće u odbrani, nanizali sedam uzastopnih blokova i potpuno preokrenuli rezultat. Do kraja sjajna igra u napadu, kao i greške protivnika na servisu i u polju doveli su Rubnicu do trijumfa u prvom setu (25:15).
U drugom setu su gosti takođe bolje startovali., stigli do prednosti od 4 poena (7:3) ali nisu ponovili greške iz prvog seta i uspeli su da se Ribnici revanširaju istom merom, dobiju drugi set sa 25:16 i stignu do izjednačenja.
U trećem setu vodila se izjednačena borba sve do rezultata 12:12, kada Radnički pravi seriju poena i odlepljuje se na 17:12. Domaći su uspeli da do kraja seta osvoje još neki poen tako da je ovaj set završen sa 25:21 za Radnički.

U četvrtom setu Radnički je zaigrao sigurnije, vodila se velika borba na terenu, rezultat je bio donekle u egalu, ali zatim ponajviše greškama igrača Ribnice Radnički uspeva da stekne veću prednost koja im je do kraja seta osigurala laganu završnicu i ovaj set dobijaju sa 25:20 i tako završavaju utakmicu. Na kraju zaslužene aplauze za lepu odbojkašku predstavu su dobili igrači oba tima od publike i od navijača.

Na kraju, bila je ovo lepa utakmica u kojoj je publika uživala u svakom poenu, uz korektno navijanje obe navijačke grupe. Viđeno je dosta lepih poena, atraktivnih akcija koje su publiku ostavljele bez daha i koje su ovacijama nagrađene, a to je ono što odbojku čini atraktivnom.

Pobedi Radničkog je najviše doprineo Nikola Georgiev sa 26 poena, Hadžifejzović sa 16 i Nakovski sa 10. U ekipi Ribnice najviše se istakao Ivan Todorović sa 13 poena, Gavrilović i Radević sa po 11 poena. Da ova dvojica nisu imali i ne mali broj grešaka (10 i 6) utakmica bi imala možda drugačiji tok. Ovako, zaslužena pobeda Radničkog koja ih još više učvršćuje na liderskoj poziciji Viner Štediše Superlige, dok Ribnici predstoji velika borba kako bi obezbedila četvrto mesto i učešće u mini ligi.