Metalac
Prijevor
Kraljevački derbi na ravne časti
25.08.2013 A. Daišević

Sasvim dobar meč kraljevačkih zonaša u kome je podela plena i najpravedniji ishod, iako su do pobede mogli i jedni i drugi. U prvih 45 minuta gledali smo otvorenu igru sa obe strane, Metalac je pretio preko vrlo dobrog Krstića, dok su na drugoj strani po gol mladog nenada Milića opasni bili Marković i Otašević. U nastavku u jeku inicijative gostiju Krstić je solo akcijom iz igre izbacio kompletnu odbranu gostiju i lucidno matirao Ponorca u bliži ugao za vođstvo Metalca 1-0. Usledio je pritisak gostiju koji puleni Bobana Dmitrovića nisu znali da kazne na drugoj srani,a prilika je bilo. Karađorđe je propustio dve kolosalne prilike preko Mladenovića i Otaševića i kada se činilo da će bodovi ostati na Ložionici, usledio je bljesak isiusnog dejana „Piksija“ Stojkovića. Zahvatio je volej sa ivice šesnaesterca i matirao nemoćnog Milića za radost velikog broja navijača Karađorđa. Mogli su gosti i do celog plena, jer je u 90. minutu Otašević sa desetak metara glavom pogodio mesto gde se spajaju prečka i stativa, ali rezultat se nije promenio.

Stadion: kod Ložionice Gledalaca: 500 Sudija: Dragan Jelišić (Čačak) 7 Strelci: Krstić u 61. minutu za Metalac, a Stojković u 86. minutu za Karađorđe Žuti kartoni: G. Đokić, S. Milić (Metalac). Igrač utakmice: Srđan Krstić (Metalac).

METALAC: N. Milić 7, Parezanović 6,5, Medoš 7, G. Đokić 7, Jevtović 6,5, S. Milić 6,5, Dimitrijević 6,5 (Beljić -), Bog. Đokić 6,5, Krstić 7, Bob. Đokić 6,5, Vukadinović 6 (Radulović 6)

KARAĐORĐE: Ponorac 7, Šarac 6 (Krstić -), Otašević 7, Mladenović 6,5, Anđelković 7, Savić 6,5, Vasiljević 6 (Stojković 7), Simović 6,5, Puzić 6, Panović 6,5, Marković 6 (Bižić 6,5).