Graničar
OFK Šikara
Jedinstvo
Rusin
MFL Sombor: Bez iznenađenja na "Doli",monoštorci nastavili niz: Dunav-Partizan 3:1

I peti prvenstveni susret pred svojim navijačima na igralištu u "Doli", fudbaleri Dunava rešili su u svoju korist, i osvajanjem nova tri boda, zadržali drugu poziciju na tabeli. Meč protiv Partizana iz Kupusine, monoštorci su dobili već u prvih pola sata utakmice, kada je bilo 2:0, a gosti su prema prikazanoj igri mogli tako nešto i očekivati do kraja utakmice. Doduše, zračak nade se ukazao kod rezultata 2:1 za domaćine, ali je i bod bio daleko kada je Kolar postavio konačnih 3:1 na desetak minuta pre kraja. Inače ova utakmica je odigrana po lepom i sunčanom vremenu i dobro pripremljenom terenu pred oko 150 gledalaca, uglavnom navijača domaćih, mada ni gost nije ostao bez podrške iz publike , jer je u Monoštor doputovalo desetak njihovih fanova. Fudbaleri Partizana imali su koliko-toliko podršku iz publike,ali im je klupa bila tanka, jer je na njoj pored trenera, njegovog pomoćnika, predstavnika kluba, fizioterapeuta, sedeo samo jedan rezervni igrač. Sa malim izborom igrača, trener Vule Stojkov, nije ni mogao očekivati nešto iz susreta sa jednim od vodećih klubova lige, koji još nije osetio gorčinu poraza.Na drugoj strani, trener, Goran Terzić, , pored najspremnijih jedanaest, imao je i sedam fudbalera na klupi, i samo mu je malo trebalo da motiviše svoje izabranike do nove pobede.Domaćin je do prvoga vođstva došao već na početku utakmice, tačnije u 8 minuti. Jedna neuspela ofsajd zamka, izrodila se u šansu , koju rešava Jager desno krilo i pogađa mrežu. Dva minuta kasnije šansu , možda i najzreliju na utakmici, ima leva polutka Balaž, ali okleva i odlazi iskosa ,te vraća loptu na penaltik , gde nema nikoga za ozbiljniji šut u gol golmana Bašića. U 29 minutu igrač Partizana, Kaurin, ulazi u veliku priliku,ali je golman Ivkov na visini zadatka. Na ovoj utakmici, sudija Kiršner iz Sombora je svirao dva penala, a prvi se dogodio u 34 minuti kada je u šesbnaestercu gostiju srušen Jager,a siguran realizator je bio Balaž i sa rezultatom 2:0 se otišlo na odmor.Sredinom drugog poluvremena, tačnije u 68 minutu, gosti dobijaju priliku da sa penala smanje rezultat. Posle prodora Radojčića po desnom krilu i ubačaja usredinu , neko je iz redova domaćina igrao rukom i to je bio drugi penal na utakmici. Siguran realizator bio je Kaurin. Četiri minuta kasnije Balaž pogađa stativu gola Bašića, a još nekoliko prilika iz polušansi domaćini nisu iskoristili. I gosti su imali jednu idealnu priliku , kada jedan nesporazum između golmana i igrača odbrane domaćih,nije kažnjen golom. Na devet minuta pre kraja,odbrana gostiju greši, lopta dolazi do Balaža koji prolazi u šesnaesterac gostiju, ubacuje na samoga Kolara , koji postavlja konačnih 3:1. Na ovoj borbenoj i fer utakmici, pokazano je pet žutih kartona, a uglavnom su dodeljeni igračima za prekršaje u žaru borbe, mada je prekršaja, onih sitnih, bilo mnogo više od javnih opomena. Suđenje je bilo u rukama glavnog arbitra Kiršnera, i nema mu se šta staviti na dušu, jer su sve njegove odluke bile po pravilima fudbalske igre.

Ovaj izveštaj završiću jednim žaljenjem, jer ga nisam mogao napisati i uraditi onako kako sam želeo, u prvom redu što nisam naišao na saradnju sa jednim od aktera ove utakmice, koji nije imao razumevanja za moju molbu. A ja sam pored nekoliko drugih utakmica, u drugim mestima, i jedne u Somboru, izabrao baš ovu u Bačkom Monoštoru, i prevalio četrdesetak kilometara,sve o mom trošku da bi baš o njoj pisao i sa nje izvestio sve ljubitelje fudbala, zaineteresovane zaove dve ekipe i ovaj stepen takmičenja.

MFL Sombor : DUVAV-PARTIZAN 3:1 (2:0)

Bački Monoštor, 6. oktobar 2013. Igralište u "Doli" .

Gledalaca 150, Sudija Kršner. Pomoćnici Đipalo i Ćalić (Svi iz Sombora) Delegat Kutina (Sombor).

Strelci : Jager u 8 i Kolar 81 i Balaž u 34 iz penala za Dunav, a Kaurin u 68 iz penala za Partizan

Žuti kartoni : Čuturilo, Kiš i Dragaš (Dunav) a Radojčić i Dujmović (Partizan ) Crveni kartona nije bilo.

Igrač utakmice Balaž (Dunav)

DUNAV : Ivkov, Kiš, Vakoš (Mrgić),Čuturilo,Dragaš, Mrvičin (Gorjanac), Jager, Ilić, Kolar,Balaž i Forgić (Golub)

PARTIZAN: Bašić,Farago,Popović, Mufić, Topalov, Kaurin,Vrančić, Bujak (Antalović),Dujmović, Radojčić i Damjanović

Na snimcima : Kapiteni Dragaš i Dujmović i glavni sudija Kiršner pre početka utakmice. Detalj u šesnaestercu gostiju, gol Kaurina sa bele tačke u 68. minuti i šansa Ilića pred kraj susreta. .