Topličanin-Car Konstantin 3:1
16.04.2008 Marija Kostić

Derbi kola između lidera i drugoplasiranog tima na tabeli koji zaostaje čak 11 bodova.
Uslovi za igru su bili teški jer je teren bio izuzetno vlažan,bilo je teško kontrolisati loptu koja je na pojedinim mestima ostajala u barama.

Meč je krenuo nervozno, gosti su došli po tri boda,od početka su napadali. Njihovu otvorenu igru domaći su iskoristili i već u 11.minutu su došli do vođstva. Vladimir Jovanović je lepo prošao po levoj strani, uposlio je Mladena Kostića koji je lako savladao golmana gostiju. Već u 28.minutu 2:0. Aleksandar Rajković je preko sredine došao do šesnaesterca, uposlio je Aleksandra M.Jovića koji postiže sjajan gol. Topličanin je sve napade sprovodio po desnoj strani preko danas sjajnog Miodraga Krstića, ali centarfori su zatajili. Gosti su prvu priliku za gol imali u 45.minutu posle slobodnog udarca, ali golman Dejan Savić odlično interveniše. Treba pomenuti da je igra stalno bila prekidana zbog faulova i prestrogog deljenja žutih kartona od strane sudije. Bilo je par odluka koje su razljutile navijače Topličanina, pa je pomoćni sudija tražio policijsku zaštitu iako nije bilo potrebe za tim.

U drugom poluvremenu dobra igra obe ekipe, gosti su po svaku cenu želeli bar bod iz ove utakmice, ali se domaći nisu povukli. Prokupčani su imali stopostotnu priliku za gol u 52.minutu. Dragan Krstić je ostao sam i šutirao je sa nekih petnaestak metara iskosa, ali brani golman gostiju. A onda u 57.minutu sledi kazna i fudbaleri Car Konstantina smanjuju na 2:1. Topličanin je želeo da vrati razliku od dva gola i imao je šansi za to. U 71.minutu Aleksandar D.Stanković prolazi po desnoj strani, centrira, lopta dolazi do kapitena Aleksandra D.Jovića, a on je volej udarcem šalje daleko preko gola, koji je bio prazan. Bilo je još šansi za domaće ali promene rezultata nije bilo. U 82.minutu dosuđen je korner za Nišlije, gužva u domaćem šesnaestercu, ali su se ipak odbranili. A onda u 86.ponovan prodor Stankovića po desnoj strani, centrirao je, lopta je pogodila nekog od igrača gostiju i malo je hvalilo da završi u mreži Nišlija. A onda Topličanin konačno stiže do zasluženog gola. Mladenović levom stranom ulazi u šesnaestreac i šutira, golman brani, lopta dolazi do Niketića, on pogađa Mladenovića. Lopta se od njega odbija, pogađa prečku i pada ispred gol linije, dolazi do Stankovića koji je šalje u gol.
I drugo poluvreme je bilo obeleženo sa dosta prekršaja i žutih kartona. Konačan rezultat 3:1 za Prokupčane.

Prokuplje. Stadion kraj Toplice. Gledalaca:700. Sudija: Dimitrijević.
Strelci: 1:0 Kostić u 11., 2:0 A.M.Jović u 28., 2:1u 45.,3:1 A.D.Stanković u 90.minutu.
Žuti kartoni za Topličanin: M.Krstić, Paunović, A.M.Jović, D.Krstić, Rajković
Sastav Topličanina: Savić, M.Krstić, Paunović, Mirković (A.D.Stanković), A.D.Jović, Mijalković, M.Kostić(Mladenović), Rajković, A.M.Jović (Niketić), D.Krstić, Jovanović.
Igrač utakmice: Miodrag Krstić