Torlak
Borac
Sinđelić
Zemun zadržao čelo tabele posle pobede nad Ušćem

Duel dve ekipe sa maksimalnim učinkom nakon tri odigrana kola odigran je u zaista neobičnom terminu, petak 10 sati. Uz to je u isto vreme na tv bio prenos sa Svetkog prvenstva u košarci između Srbije i Italije, tako da se na stadionu okupio mali broj ljubitelja fudbala obzirom na značaj. Navijači Zemuna takođe nisu bili prisutni, jer bojkotuju ne fudbalske termine odigravanja.
Što se utakmice tiče, Ušće je krenulo odvažno protiv papirnatog favorita iz Ugrinovačke, a Milićević je u 12 minutu šutirao sa ivice kaznenog prostora i uhvatio golmana Zemuna u raskoraku, ali je bio zamalo neprecizan. Isti igrač i tri minuta kasnije sa slične udaljenosti šalje loptu kraj samog roglja, Ušće je otresito ušlo u meč, zuje kao osice oko svojih rivala i ne dozvoljavaju im da dignu glavu.
Igrao se 24. minut kada je posle centaršuta Mihajlovića, loptu glavom u padu zahvatio Jović, ovog puta domaći baš nemaju sreće, jer je završila na stativi. Zemunci uzvraćaju iz prekida u 27. minutu, Đorđević je izveo korner, a Pavlović sa peterca za koji centimetar prebacio gol.
Ušće sasvim zasluženo dolazi u vođstvo u 30. minutu kada snalažljivi Arsić koristi grešku u odbrani gostiju i zakoračivši u kazneni prostor cepa mrežu nemoćnog Davidovića. Posle primljenog gola Zemun preuzima unicijativu, Svetličićev šut sa oko 20 metara u 36. minutu sjajnom paradom zaustavlja golman domaćih Vojvodić. Minut kasnije nakon šuta Đalovića loptu je u svom šesnaestercu odigrao rukom Mihajlović i to je penal za goste. Siguran sa bele tačke bio je Svetličić, ponovo je rezultatski egal. Tako je vrlo sadržajno prvo poluvreme završeno rezultatom 1:1.
Prvu priliku za postizanje pogotka u nastavku ima vižljasto krilo gostiju Đorđević, njegov udarac sa 13-14 metara vrhovima prstiju brani Vojvodić. Zemun preokreće rezultat u 64. minutu, pravovremen pas od Tabakovića u gol je pretvorio Svetličić. Dva minuta kasnije Vojvodić nogom brani udarac Božića sa 15 metara i ostavlja domaće u životu, mada je njihova igra u odnosu na prvi period neprepoznatljiva.
Najidealniju priliku da izjednače domaći nisu iskoristili u 76. minutu, Jović je izašao sam pred Davidovića, golman Zemuna je izašao kao pobednik. To je bilo sve od domaćih što su uradili u drugom poluvremenu, njihova igra danas ukratko se može opisati, od sjaja do očaja.
Zemun je sa nova tri boda zacementirao vrh tabele i sledećeg vikenda u Gornjoj varoši dočekuje BASK TEK, dok Ušće gostuje u Obrenovcu.

UŠĆE NOVI BEOGRAD - ZEMUN 1:2 (1:1)

STADION: FK IMT. GLEDALACA: 200. GL.SUDIJA: Bura Marko. POM.SUDIJE: Bratić Nemanja i Radisavljević Ilija. STRELCI: Arsić 30.min (Ušće NB), Svetličić 38. (k.u.) i 64.min (Zemun). ŽUTI KARTONI: Ilić (Ušće NB), Mijailović, Svetličić, Kiso i Subotić (Zemun).
UŠĆE NOVI BEOGRAD: Vojvodić, Mihajlović (Zvizdić), Stevanović, Ilić, Trajković, Vukmanović (Stevanović), Milićević (Ristić), Blažić (Vujović), Jović, Arsić, Ognjenović (Govedarica).
ZEMUN: Davidović, P.Stojanović, Božić, Jovanović (Kiso), Đalović, Mijailović, Tabaković (Subotić), Svetličić (Miletić), M.Stojanović (Bacanović), Đorđević, Pavlović.