Torlak
Zvezdara
Rad
Potop Brodarca na Ušću

Gost Ušća na stadionu IMT-a je iznenađujuće loš Brodarac koji je u dosadašnjem toku prvenstva osvojio svega tri boda i drži začelje tabele. Domaći su malo bolje ušli u susret, Aleksandar Stevanović i Jović u 8. minutu šutevima iz šesnaesterca ne uspevaju da nađu lopti put do mreže, u oba slučaja isprečila se zgusnuta odbrana gostiju. Brodarac uzvraća preko Mirkovića u 16. minutu, njegov udarac glavom sa 7 metara bio je jako neprecizan obzirom na udaljenost od gola. Najlepšu akciju u dotadašnjem delu susreta izveli su domaći u 23. minutu, asistenciju Arsića, u gol ipak nije umeo da pretvori Jović, sa 7-8 metara je šutirao visoko iznad gola. Nedugo zatim Ćorović je oborio u svom kaznenom prostoru Ilića, sudija je bez dvoumljenja pokazao na belu tačku za Ušće. Siguran izvođač penala bio je Arsić poslavši loptu u jednu, a golmana u drugu stranu, igrao se 27. minut.

Ušće nastavlja sa ofanzivnom igrom i nakon vođstva, Ristić u 38. minutu izlazi sam pred golmana gostiju, ali nije bio dovoljno koncentrisan, sa 8 metara iskosa loptu šalje pokraj stative već savladanog Ganića. Brodarac je nadigran u prvom poluvremenu, a što više lopti nije završilo i njihovoj mreži kriva je smušenost igrača Ušća u odsudnim momentima.

Domaći iz svlačionice postižu drugi pogodak, Jović je bio strelac u 47. minutu na asistenciju Arsića. Dominantni su domaći, Jović je još jednim golom u 58. minutu povisio na 3:0.

Trener gostiju potom vrši par izmena i to je urodilo plodom u 62. minutu kada je rezervista Veljko Ilić rezantnim udarcem sa oko 25 metara naciljao samo ćoše. Igrao se 73. minut kada je Jović mogao i do het-trika, ali ga je u tome onemogućio hrabrim padom u noge golman gostiju Ganić.

Domaći zadnjih desetak minuta igraju pomalo neodgovorno u odbrani, umalo to golom nisu kaznili gosti preko Vučetića u 82. i Zečevića u 89. minutu. Krajnji rezultat je ipak ostao 3:1, tako da je Brodarac ostao prikovan za dno tabele, a Ušće je zaposelo vrh tabele makar na 24 sata. Narednog vikenda Ušće gostuje na Banjici, dok Brodarac dočekuje BASK TEK.

UŠĆE NOVI BEOGRAD - BRODARAC 3:1 (1:0)

STADION: FK IMT. GLEDALACA: 100. GL.SUDIJA: Mikavica Stefan. POM.SUDIJE: Đorđević Ratko i Sulejmanović Denis. STRELCI: Arsić 27. (k.u.) i Jović 47. i 58.min (Ušće NB), V.Ilić 62.min (Brodarac). ŽUTI KARTONI: Ognjenović i Govedarica (Ušće NB), Barović, Knežević, Jovanović i Ćorović (Brodarac).

UŠĆE NOVI BEOGRAD: Vojvodić, Čolić (Amanović), A.Stevanović (Milićević), Ilić, Vukmanović, L.Stevanović (Ognjenović), Blažić, Jović (Brkljač), Arsić, Ristić (Zvizdić), Govedarica.

BRODARAC: Ganić, Milošević, Mirković, L.Ilić, Jovanović (Vranješ), Sretenović (V.Ilić), Dacić (Mitrović), Barović (Zečević), Bašanović, Ćorović, Knežević (Vučetić).