Jedinstvo
Zemun
Radnički (O)
Ušće maksimalno posle dva kola

Ušće posle startne pobede još jednom igra kod kuće, a protivnik im je tim sa Careve ćuprije. Ekipe su utakmicu otvorile malo sporije, prvi naizgled opasniji šut viđen je u 11. minutu, half domaćih Vukmanović je sa oko 22 metra loptu poslao tik iznad prečke. U 22. minutu posle velike greške golmana gostiju, kada je driblao Ognjenovića i izgubio loptu na ivici šesnaesterca, ukazala se prilika Joviću da kazni njegovu nepromišljenost. Na iznenađenje svih na stadionu on sa desetak metara umesto praznog gola pogađa stativu.

Ušće nastavlja sa ofanzivnom igrom, u 32. minutu Arsić je lucidno proigrao petom Zvizdića, ovaj se odlučuje na šut iz prve, lopta odlazi neznatno iznad gola. Gosti su prvi put ugrozili gol Novobeograđana u 40. minutu kada je Vojvodić sjajnom paradom zaustavio projektil Petrovića sa tridesetak metara.
Samo što se krenulo u nastavku, igrao se 49. minut, Blažić je divno spojio sa golom Jovića, ovaj put centarfor domaćih kolosalnu šansu nije propustio da realizuje. Neka tri minuta kasnije Jović je mogao da se proslavi, golman BASK-a Nikolić mu je odbranio udarac sa udaljenosti od desetak metara.
Gosti su veoma blizu izjednačenja bili u 72. minutu, posle divne akcije Andića i Đokića ovaj potonji je prebacio gol sa 7-8 metara udaljenosti. "Sokolovi" vrše konstantan pritisak na poslednju liniju odbrane Ušća, ali je ona sve izdržala na čelu sa komandantom Trajkovićem.

Pobedu domaćih overio je Arsić u 83. minutu lepim pogotkom u rašlje sa 12 metara za konačnih 2:0. Ušće je tako u prva dva kola iskoristilo prednost domaćeg terena, uknjižilo svih 6 bodova i zaselo na vrh. Narednog vikenda gostuju u Padinskoj skeli, dok Baskovci dočekuju Jedinstvo Surčin.

UŠĆE NOVI BEOGRAD - BASK TEK 2:0 (0:0)

STADION: FK IMT. GLEDALACA: 100. GL.SUDIJA: Peković Petar. POM.SUDIJE: Sulejmanović Denis i Radisavljević Ilija. STRELCI: Jović 49. i Arsić 83.min (Ušće NB). ŽUTI KARTONI: Vukmanović, Blažić i Stevanović (Ušće NB), Đokić i Vukić (BASK TEK).
UŠĆE NOVI BEOGRAD: Vojvodić, Mihajlović (Stevanović), Zvizdić, Ilić, Trajković, Vukmanović (Čolić), Ristić (Milićević), Blažić, Jović (Amanović), Arsić, Ognjenović (Govedarica).
BASK TEK: Nikolić, Ilić (Rašković), Karišik, Vukić, Vuković, Pavlović (Avramović), Šarić, Đokić, Andić, Radulović (Jovanović), Petrović (Ostojić).