Zvezdara
Zvezdara
Borac
Rabi pripao "večiti" obrenovački derbi

“Večiti” obrenovački derbi, odigran pre podne u baričkoj Koloniji, opravdao je očekivanja. Bilo je svega što čini ovaj rivalitet dva kluba tako poznatim. Blizu 400 navijača bili su u prilici da vide otvorenu, interesantnu i dinamičnu igru, začinjenu efektnim golovima, izrađenim akcijama, žutim i crvenim kartonima, sa pomalo naelektrisanoj atmosferi na terenu I oko njega. Gledaoci su bili aktivni sudionici i svaki potez znali da nagrade aplauzima, povicima, bilo je zvižduka, poneka psovka na račun ljudi u crnom, protivnika, bez koga ne može da protekne okršaj dva ljuta rivala. Silom prilika, crvene je sa puno emocija predvodio dosadašnji pomoćnik prvog trenera Jovan Markoski, koji se na kraju utakmice našao na ramenima svojih igrača. Vruće je bilo pored aut linije i zbog protesta isključenje je zaradio trener domaćih Enes Malići i igrač gostiju Marković, a opomenuti su Markoski i Savić iz suprotnog tabora.

Gosti su u prvom poluvremenu imali nešto više od igre, stvorili par šansi i u 37. minutu posle prekida poveli. Izveden je korner sa desne strane, najprisebniji na prvoj stativi bio je Stjepanović i pored inertne odbrane crno-belih iz neposredne blizine pogodio mrežu. Radnički je na početku drugog poluvremena propustio izglednu priliku, domaćin je u dva navrata neprecizno šutirao.

Igrao se 69. minut, Adamović je prihvatio dubinsku loptu, izbegao ofsajd zamku i kada je krenuo ka golu Mrdaka na ivici šesnaesterca, kao poslednji igrač odbrane, ruši ga Marković. Uzalud su gosti protestovali marelozni igrač je morao put svlačionice. Slobodan udarac iskosa sa leve strane, sa nekih 16-17 metara, majstorski je izveo Adamović i loptu pored živog zida plasirao neodbranjivo u suprotan ugao gola Mrdaka. Od tog trenutka domaćin preuzima inicijativu, ali su napadali neorganizovano, sthijski a crveni su se umešno branili i trošili vreme. Igrala se nadoknada od četiri minuta i u jeku napada domaćih sevnula je kontra preko Ivanića, ispratio ga je po levoj strani Jovković i kad mu je golman Knežević krenuo u susret rutinski ga zaobišao i poslao loptu u nebranjeni gol.

PRVA ISKRA – RADNIČKI (OBRENOVAC) 1:2 (0:1)

STADION: Prva iskra(Barič). GLEDALACA: oko 400. GL. SUDIJA: Đorđe Tomić. POM.SUDIJE: Nenad Obrenić I Dušan Jović(Beograd). STRELCI: Adamović u 70.(Prva iskra). Stjepanović 37. Jovković u 90 +2(Radnički). ŽUTI KARTONI: Milivojević, Ahmetović(Prva iskra), Knežević, Stojković, Jovković, treneri Joca Markoski I Dragiša Savić(Radnički). CRVENI KARTONI: trener Enes Malići 75(P. Iskra), Aleksa Marković 69.(Radnički).

PRVA ISKRA: Knežević, Miletić(Ahmetović), Nikolić(Nikolić), Milivojević(Stajić), Garić, Adamović, Simić(Ristovski), Veličković, Mitrović, Milosavljević(Starčević), Marković.

RADNIČKI: Mrdak, Stjepanović(Marković), Stojković, Šiškov, Zonjić(Pajević), Milovanović, Ratković, Stevanović(Ivanić), Knežević(Janković), Bojović(Jovković), Vukadin.