XS
SM
MD
LG

Radnički 1923 protiv Tabana 1970 u trećoj pripremnoj utakmici

Nakon ubedljivih pobeda protiv Podrinja i Radničkog iz Svilajnca, fudbalere Radničkog 1923 sutra očekuje i treća pripremna utakmica na „Čika Dači“. Rival je ekipa Tabana 1970, član Srpske lige „Istok“, a početak susreta zakazan je za 17 časova i 30 minuta.

Povratnik u Prvu ligu Srbije pokazao je zavidnu efikasnost u prva dva kontrolna susreta, postigavši ukupno čak 15 golova. Ovaj podatak može da raduje simpatizere kragujevačkog kluba, posebno zbog činjenice da se Radnički 1923 u drugom delu prošle sezone prilično mučio kada je realizacija u pitanju.

Dok trener Slaviša Kovačević sa svojim saradnicima uveliko radi na uigravanju linija tima, dotle uprava kluba pokušava da uradi nešto više po pitanju zabrane registrovanja novih fudbalera. Nekoliko igrača već se nalazi na probi u kragujevačkom prvoligašu, a da li će neko od njih naći svoje mesto u timu Radničkog 1923 zavisi od procene trenera, ali pre svega od toga da li će pomenuta zabrana biti skinuta ili ne.

Danas izabranike trenera Kovačevića očekuje nova provera, a rival je ekipa Tabana 1970 iz Jagodine, koja je minule sezone zauzela 11. mesto u Srpskoj ligi „Istok“. U pitanju je filijala ekipe Jagodine, koja se takmiči u Prvoj ligi Srbije, tako da će ovo biti dobar test za Kragujevčane.

Do starta takmičenja u Prvoj ligi Srbije fudbaleri Radničkog očekuje još nekoliko pripremnih utakmica, uključujući „generalku“ sa Zlatiborom iz Čajetine 9. avgusta.

 

Fudbaleri Radničkog 1923 nastavljaju sa kontrolnim mečevima (Foto: M. Jovičić)


Smederevo 1924 1 : 1 Železničar
Šapine 0 : 0 Mokra Gora
Radnički 1923 1 : 0 FAP
Mihajlovac 1934 0 : 3 Sloga (P)
Polet (LJ) 1 : 1 Šumadija 1903
Budućnost Krušik 2014 5 : 2 Jošanica
Zlatibor (Č) 1 : 2 Karađorđe (T)
Loznica 1 : 1 Jedinstvo Putevi
Konačna tabela
Poz Tim UT PB N PR BOD
1 Radnički 1923 30 17 11 2 62
2 Budućnost Krušik 2014 30 17 8 5 59
3 Sloga (P) 30 17 5 8 56
4 Šapine 30 13 9 8 48
5 Zlatibor (Č) 30 10 12 8 42
6 Šumadija 1903 30 11 7 12 40
7 Smederevo 1924 30 11 6 13 39
8 Polet (LJ) 30 10 8 12 38
9 Karađorđe (T) 30 9 11 10 38
10 Jedinstvo Putevi 30 9 9 12 36
11 FAP 30 8 11 11 35
12 Loznica 30 9 7 14 34
13 Mokra Gora 30 8 8 14 32
14 Mihajlovac 1934 30 7 10 13 31
15 Železničar 30 8 7 15 31
16 Jošanica 30 5 13 12 28