Somaratonci brojni i uspešni na 19 Dunavskom polumaratonu u Apatinu

Ovoga vikenda u Apatinu i Banji Junaković održan je XIX Dunavski Polumaraton koji je okupio preko 350 učesnika iz više zemalja okurženja. Lep i sunčan dan išao je na ruku polumaratoncima, koji su trčali od Banje Junaković do restorana "Plava Ruža" i nazad. Među 314 polumaratonaca koji su završili trku, najbolji u muškoj konkurenciji bio je takmičar iz Osijeka (Hrvatska) , Danijel Fak, koji je deonicu pretračao za 1 sat, 14 minuta i 56 sekundi. Pet sekundi slabiji, bio je Miloš Gašović, a na treće mesto plasirao se Marko Milovanović  sa vremenom 1, 16,45. Radić Nina je bila najbolja u ženskoj konkurenciji sa vremenom 1 sat 39 minuta i 10 sekundi,a iza nje su na cilj stigle Jamanta Šafranj sa vremenom od 1, 42,42 i Kanački Marija , koja je postigla vreme od 1,43,59.

Predstavnici somborskog ARK Somaraton bili su među najbrojnoijim na ovome takmičenju sa 18 trkača,a njih četvorica su uspela i da postignu zapažene rezultate u svojim kategorijama. Najstariji među njima, Arpad Šarkezi u konkurenciji M-65 bio je prvi ,a isto mesto je zauzeo i Đuka Čeljuska u konkurenciji M-45. Miloš Kesić je kroz cilj prošao kao drugi u konkurenciji takmičara M-40, a Damir Marković je bio treći među brojnim takmičarima koji su trčali u kategoriji M-35