Truba zasvirala u Baljevcu

Fudbaleri Rudara u važnom duelu u borbi za opstanak doživeli su neugodan, ali i zasluženi poraz od vrlo dobre ekipe Dragačeva rezultatom 2:1. I gostima je ovo bio bitan meč u borbi za opstanak, pa su i sa više želje i borbenosti ušli u suret i odlično ga otvorili već u petom minutu, kada je Đoković izbegao ofsajd zamku i iz neposredne blizine savladao Vrndića. U prvom poluvremenu viđen je otvoren meč, smenjivali su se napadi na obe strane,a Rudar je imao tri preko Dalibora Pekovića, ali nije bilo pogotka. Važan detalj desio se u 42.minutu kada je za samo petnaestak sekundi Banović zbog prigovora dobio dva žuta kartona, minut pre toga Đoković je propustio da realizuje stopostotnu priliku. U nastavku takođe je viđen dobar i otvoren fudbal sa dosta prilika. Domaćin iako sa igračem manje bio je bolji, napadao i posle sat vremena igre posle odličnog centaršuta D.Pekovića sa desne strane, iskusni Nedeljković glavom šalje loptu u mrežu. Ekipa iz Guće vratila je vođstvo minut kasnije, nesmotrenost u odbrani domaćina iskoristio je Karadžić i sa ivice peterca ponovo dovodi svoj tim u vođstvo. Od tog trenutka, Baljevčani padaju u igri, a gosti do samog finiša nisu iskoristili čak 11 izglednih šansi, a najzaslužniji za to bio je odlični golman Vrndić koji je nekoliko puta situacije jedan na jedan rešavao u svoju korist. To se za malo nije gostima osvetilo u 87.minutu kada Nedeljković pogađa stativu. Dvanaestu priliku u poslednjih pola sata uspeva da realizuje Marčić u nadoknadi vremena. Možda najslabija karika ove zanimljive i dinamične utakmice bio je glavni sudija Vuković, koji nije bio siguran u proceni situacija na obe strane. Igrač utakmice: Branko Vrndić (Rudar).

RUDAR - DRAGAČEVO  1:3 (0:1)

Stadion Rudara. Gledalaca: 100. Sudija: Nikola Vuković (Kragujevac). Strelci: Nedeljković u 60.minutu za Rudar, A Đoković u 5, Karadžić u 61. i Maričić u 90+3.minuta za Dragačevo. Žuti kartoni: Banović, Grkajac, Pokimica, L.Peković, M.Jemuović (Rudar), Karadžić, Pajović (Dragačevo). Crveni karton: banović (Rudar) u 42.minutu.

RUDAR: Vrndić, Pešović, Pokimica, Grkajac, Banović, Nedeljković, Simić, D.Peković, L.Peković (Biorac), Jemuović, Idrizović (Matović).

DRAGAČEVO: Čabarkapa, Ristović, Vukašinović, Pajović, Karadžić, Božić, Pejović (Mijatović), Đoković (Stojković), Šarčević, Maričić, Zučković (Glavonjić).