Baljevčani preko Ibra do prvih bodova

Detalj sa utakmice Rudar - Ibar

Do prvih bodova u novoj sezoni, fudbaleri Rudara stigli su pobedom nad Ibrom iz Mataruške Banje rezultatom 2:1. Tokom čitavog meča domaćin je bio bolji rival, imao inicijativu i stvorio više prilika. Baljevčani su iskoristili prvu i preko brzonogog Nevzata Behljuljija stigli do vođstva u 3. minutu. Napadač Rudara je u još nekoliko navrata bio neuhvatljiv za odbranu gostiju. Ibar je izjednačio posle pola sata igre, kada je Jovan Pantelić odlično odreagovao na odličan centaršut i glavom sa desetak metara savladao golmana domaćih.

I nastavak je doneo brzi gol. Milić se u 50.minutu odlično snašao u kaznenom prostoru gostiju i po drugi put matirao Ničića. Rudar je mogao i do ubedljivije pobede. U periodu od 67. do 77.minuta, "zeleno-crni" su propustili pet stopostotnih prilika za pogotke.

Rudar - Ibar (MB) 2:1 (1:1)

Rudar: Dizdarević, Milić (50), Tomović, Stanković, M.Šaptović, Behljulji (3), Radisavljević, Nikodinovoć, Popović, Goljović, A.Šaptović.

Ibar: Milić, Milanović, Milanov, Vojmilovac, Sa. Pantelić, J.Pantelić (31), Čorbić, St. Pantelić, Đokić, Ćirović, Stefanović

Miločajac 3 : 0 Zvezda
Karađorđe 1 : 2 OFK Progorelica
Koštampolje 0 : 2 OFK Ras
Omladinac (NS) 1 : 1 Proleter
Radnik 0 : 2 Borac (V)