Ranilović
Šamot

Trijumf za samopouzdanje

11.10.2015 Nikola Zagorica

Nakon tri uzastopna poraza, Zagoričani su konačno osvojili bodove, savladavši (u 7.kolu Međuopštinske lige Aranđelovac-Topola ) ekipu Šumadinca rezultatom 3:2. U jednoj izuzetno borbenoj, prilično kavalitetnoj (u onoj meri u kojoj je to težak teren dozvoljavao) i do samog kraja neizvesnoj utakmici, utisak je da su domaći (uz malo sportske sreće) ipak zasluženo pobedili. Prvu dobru priliku na meču imali su gostujući fudbaleri. Šarčević je umakao svojim čuvarima i lobovao istrčalog golmana Jelesijevića, ali je Stevanović sjajnom intervencijom loptu sa gol linije izbacio u korner. Domaći su uzvratili preko Babića, čiji je udrac sa preko 25 metara odbranio golman Aleksić. Prvi gol na meču postigli su domaći, V.Petrović je izveo slobodan udrac 25 metara iskosa sa desne strane i pogodio gornji levi ugao gostujućeg golmana. Isti igrač bio je akter akcije iz koje su fudbaleri Sloge udvostručili prednost, kada je u 35. minutu uputio loptu u visini peterca gostiju, a Mladenović savladao svog čuvara mreže. Do kraja poluvremena gosti su ilmali priliku preko Stojanovića, ali je njegov udarac sa 15 metara odbranio Jelesijević.

Drugi deo igre počeo je vrlo dobrom prilikom gostiju. Mledenović je tukao sa 5 metara, a Jelesijević refleksnom intervencijom sačuvao svoj gol. Terensku inicijativu gosti su materijalizovali u 54. minutu. Lakićević je izveo slobodan udarac sa preko 30 metara, golman domaćih na kratko intervenisao, a odbijenu loptu Šarčevič poslao u mrežu. Priliku za gol domaći su imali u 70. minutu. M.Jelesijević je umakao odbrmbenim igračima gostiju, predriblao golmana, ali je Mladenović sa gol linije loptu izbacio u korner. Gosti su u 78. minutu došli do izjednačenja. Danilović je izveo korner, a Mladenović glavom sa 10 metara savladao Jelesijevića. Gostujući igrači su do potpunog preokreta mogli u 82. minutu, ali je udarac Šarčevića sa 14 metara obranio Jelesijević. Borbena igra donela je Zagoričanima pobedonosni pogodak u 85. minutu. M.Jelesijević je proigrao V.Petrovića, a ovaj sa ivice šesnaesterca raspalio po lopti, poslavši je u gornji levi ugao Aleksićevog gola.

Sloga (Zagorica) - Šumadinac (Stojnik) 3:2

Igralište u Zagorici. Gledalaca oko 20. Delegat:Dejan Perkić (Aranđelovac). Sudija:Đorđe Stevanović (Vinča), pomoćnici:Petar Antonijević (Topola), Jovica Mijatović (Belosavci). Strelci:V.Petrović u 23. i 85.minutu, Mladenović (auto gol) u 35.minutu za Slogu, a Šarčević u 54. i Mladenović u 78.minutu za Šumadinac. Žuti kartoni:N.Jelesijević, M.Jelesijević (Sloga), Danilović, Milanović, Aleksić, Lakićević, Šarčević (Šumadinac).

Sloga: N.Jelesijević, Gušić, Dimitrijević, Vesić, Stevanović, Babić, Antonijević, J.Petrović, (od 65. Lekić) Č.Petrović, V.Petrović, M.Jelesijević.

Šumadinac: Aleksić, Ljeskovac (od 46.Aleksić), Radojičić, Lakićević, Mladenović, Jagodić, Šarčević, Arsenijević, Milanović, Danilović, Stojanović (od 46. Arsenijević).

Fudbal Fudbal Međuopštinska liga Arandjelovac-Topola Sloga Šumadinac (S)