OFK Bor
Sinđelić
Sloga (D)
Ko je zadovoljan u derbiju?!

Sve je rečeno i napisano ovih dana. Samo se jedna greška promakla. Davne 1995. godine, kaže Dragan Janković, generalni sekretar Radničkog, kada se Radnički vratio u Drugu ligu, savladao je Temnić u Varvarinu sa 2:1, a u Pirotu  sa 5:o. Ha, da li poželeti da se istorija vrati? Nije sve isto, vremena, uslovi, ljudi, sve se promenilo. Igraće se i drugačija igra, predpostavljamo!!! I atmosfera neće biti ista!

Derbi, jeste derbi  bez obzira što tako ne zvuči, ali, (zar u fudbalskoj Srbiji u ovom vremenu viš ima pravih i drugačijih derbija), ali, sevaće sigurno varnice. Radnički je na ozbiljnom ispitu. Jedan u Mrštanu, selu kraj Leskovca je položio, ovaj drugi videćemo. U medjuvremenu, ,,beli,, su ,,zamuckivali,, na proveri protiv Jedinstva iz Bošnjaca. Kako će biti danas. Ajde da vidimo!

Meč počinje!

Krenulo je otvoreno, fer i korektno. Sve cestitke domacinu na doceku gostiju i novinara. Bravo, kao retko gde.

10. minut. Igor Pavlovic slobodan udarac lopta od zida u korener. Za sada  bez posebne terenske prednosti.
18. minut napad Krstica sut kraj gola domacih . Prvi utisak previse sitnih prekrsaja.

25. minut Igra se otvoreno sa obe strane bez posebnih prilika.
28. minut PENAL za Radnicki. Centarsut Tanaskovica, skocili su M. Mancic i golman domacih obojica su pali Mancic je sutirao glavom. Neko je sa gol linije izbacio loptu. Lezali su Mancic i golman domacih dugo. M. Mancic je zbog povrede napustio teren. Kada je golman ustao i krenuo ka golu Salihovic je namestio loptu na PENAL. Sutirao je slabo i golman je ODBRANIO !!!

41.minut Tako to biva u fudbalu. Stigla je kazna Pirocance. Posle neiskoriscenog penala koji je skrivio golman  Markovic, a potom i odbranio, kontra domacih Sinadinovic centrira pred gol niko ne cuva Pavlovica koji sa 4 metra ubacuje loptu u mrezu.
41. minut Goool Pavlovic 1:0
47. minut kraj ostalo je 1:0

Nastavak u istom tonu. Mnogo gresaka na sredini, mozda smeta i los teren, domaci  agresivniji, izveli su i 4 kornera. Pirocanci komplikuju, igra sa mnogo dodira.

60. minut Serija udaraca Pirocanaca, lopta se odbila od stative, pala do Ristova a ovaj opalio po sredini gola neodbranjivo.
60. minut Gooool Ristov 1:1
Minut kasnije  Salihovic pakuje Davoru Petrovu a ovaj s 18 metara pogadja unutrasnji deo stative i lopta zavrsava u mrezi.
61. minut Goool Davor Petrov 1:2
65. minut Domaci ponovo napadaju Peric siguran.
66. minut Pavlovic salje udarac Peric u korner.
71. Sinadinovica rusi B. Mancic PENAL.
71. Pavlovic Gool penal 2:2

Umesto analize na kraju utisak iz svlacionice. Fudbaleri Radnickog su se radovali, a cinilo se da su domaci ocekivali vise. Medjutim, kada se sve sumira smatramo da je rezultat realan.

Sve pohvale domacinu za docek i atmosferu, fudbalerima za medjusobno postovanje i borbenost.

Sudija Aleksandar Minic dosudio je hrabro dva penala u derbiju i bio potpuno u pravu. Mozda mu mozemo zameriti preteranu predanost u presudjivanju prekrsaja, seckanju igre sto je cesce islo na ruku domacina.

Ipak i on je polozio ispit u mecu koji je bio tezak za sudjenje.

Varvarin: Temnić 1924 – Radnički Pirot 2-2 (1-0)

Radnički: Perić 8, Tanasković 7, Nikolić 6, Marković 7, B. Mančić 6, D. Petrov 7, Ristov 7, Salihović 6, Tasić 6 (Ilic-), M. Mančić-(Spasic6), Krstić 6(N. Petrov7). Rezerve: Disić, Ilic, Davidović, Tolić, Todorović, Kuštrimović.

Fudbal Fudbal Srpska liga Istok Temnić 1924 Radnički (P)