Dubljani nisu uspeli da sačuvaju vođstvo do kraja utakmice

Utakmica u Dublju Kamenorezac - Mladost (foto: D.Ivanović)

Po sparnom, sunčanom vremenu, na igralištu u Dublju pred 50 gledalaca, fudbalski meč su odigrali domaći Kamenorezac 76 i gostujući tim Mladost iz Donjeg Katuna, rezultat 3:3 poluvreme 1:1.

Bilo je ovo 26. po redu prvenstveno kolo Druge rasinske okružne lige, u kome su obadve ekipe bile izjednačene u igri, sa nekoliko šansi koje nisu iskoristili. Kamenorezav 76 je došao u vođstvo sa 1:0 u 17. minutu pogodkom Nikole Đukića, u 21. minutu gosti izjednačuju rezultat na 1:1 pogodkom Jovana Vasića, to je ujedno bio i rezultat prvog poluvremena.

U nastavku ista igra sa greškama, domaći drugo poluvreme dobro počeli ali su popustili i dozvolili gostima da postignu vodeći pogodak u 64. minutu, strelac je bio ponovo Jovan Vasić 1:2. Dubljani nastavljaju sa nepovezanom i neefikasnom igrom sve do 72. minuta kada je centarhalf Dragan Župac krenuo u napad i uspeo da postigne pogodak za izjednačenje 2:2. Posle akcije u šesnaestercu gostiju Darko Blagojević uspeva u padu da prihvati loptu i pošalje je u mrežu gostiju, bilo je to 3:2. Gosti kreću na sve ili ništa i posle prekršaja ispred šesnaesterca domaćih, sudija Mateja Jovanović dosudio je slobodan udarac. Precizno ga je izveo i postigao lep pogodak za izjednačenje Aleksandar Petrović u 81. minutu. Tako su domaći napravili od gotovog veresiju i dozvolili katuncima da odnesu bod iz Dublja. Ponovo su kao i ranije pokazali da ne umeju da se odbrane na svom terenu.

Posle ovog odigranog kola Kamenorezac 76 je i dalje na 14. mestu sa 19 bodova, a Mladost na 11. mestu sa 30 bodova. Ovaj susret za brzi zaborav sudio je glavni sudija Mateja Jovanović, a sa strana su mu pomagali Marko Filipović i Dimitrije Stevanović, dužnost delegata profesionalno je obavio Dragan Jovanović. U 27. kolu dubljani će opet biti domaćini u goste im dolazi ekipa Orašja 1960 a Mladost u Donjem Katunu dočekuje ekupu Vinogradar iz Riljca.

OFK Orašje 1960 4 : 0 Donji Kopaonik
Stari Trstenik 1 : 2 Omladinac
Mladost 1977 3 : 2 Borac
Jezero 2017 2 : 1 Velika Drenova
Poljoprivrednik 3 : 1 Ribnik
Beli Orlovi 5 : 1 Mladost (T)
Vinogradar 7 : 0 Garevina
Kamenorezac 76 3 : 3 Mladost (DK)