Voždovac remizirao na teškom gostovanju u Surdulici

Fudbaleri Voždovca sastali su se sa Radnikom u meču 18. kola Super lige Srbije, a duel u Surdulici završen je rezultatom 1:1. Beograđani su u 14. minutu materijalizovali terensku inicijativu, kada Džunior Flemings posle kornera doneo vođstvo svom timu. Gosti su stigli do izjednačenja u 81. minutu kada je Vukašin Djurđević postigao autogol posle prekida.

Zmajevi su prvih uvodnih 10 minuta iskoristili da se adaptiraju na teške uslove za igru na terenu u Surdulici. Prvi opasan napad gosti su kreirali u 10. minutu kada su izborili udarac iz ugla, posle kog nije bilo većeg uzbuđenja.  Usledili su sve učestaliji napadi beogradske ekipe, a u 13. minutu Flemings je za malo bio neprecizan.

Ipak, minut kasnije, isti igrač se upisao u listu strelaca. Burmaz je izveo korner posle kog se pred protivničkim golom najbolje snašao fudbaler sa Jamajke i doneo vođstvo Voždovcu. Uzvratili su sa atacima domaći, a u 23. minutu Matić je izblokiran solidan pokušaj Radnika. Nova velika prilika beogradskog tima viđena je u 25. minutu kada je Burmaz pogodio stativu. Neposredno nakon toga Flemings je još jednom pripretio, ali je Ranđelović dobro intervenisao. Usledio je nešto mirniji period igre, kada se najveća borba vodila na sredini terena.

Ipak, u finišu prvog dela igre usledile su dve šanse, po jedna na obe strane. U 43. minutu dobrom odbranom istakao se Katić. Minut kasnije Vujanović je zbog povrede prepustio mesto na terenu Vaščuku. U drugom minutu sudijske nadoknade u prilici se našao Burmaz, međutim, nije bio precizan.

Tri minuta igre u nastavku bilo je dovoljno da gosti kreiraju lepu akciju. Kojić je odličnim dodavanjem u prostor u gol šansu ubacio Vaščuk, ali estonski ofanzivac šutirao je u golmana rivala. Nastavili su sa ofanzivom Beograđani, a novi udarac ka golu domaćina uputio je Burmaz u 51. minutu, ipak, lopta je prohujala pored stative.

Tri minuta kasnije javne opomene zaradili su snažni napadač Voždovca i mladi Zečević. Odličnom intervencijom u 62. minutu se istakao Katić. Pet minuta posle toga Flemings se našao u prilici, ali je njegov pokušaj izblokiran. Dvostruku promenu u 71. minutu izvršio je šef struke Savić kada je na teren poslao Antonijevića i Medića umesto Flemingsa i Kojića. Nova promena u taboru Zmajeva usledila je u 76. minutu kada je Burmaz prepustio mesto Teodoroviću.

Deset minuta pre kraja rezervista Antonijević našao se u izglednoj situaciji, ali je njegov pokušaj iskosa s leve strane završio pored gola. Kazna za propuštene prilike usledila je u 81. minutu kada je Radnik došao do izjednačenja pošto je Vukašin Djurđević postigao autogol. Gosti su nakon toga pokušavali da dođu do novog gola, u sudijskoj nadoknadi pogodili su i prečku, ali do kraja utakmice nije bilo promene rezultata.

Šef stručnog štaba kluba iz Zaplanjske, gospodin Marko Savić, izneo je svoje utiske posle utakmice.

„Teški uslovi za igru, loš teren, tako da nije bilo prostora i mogućnosti za neki kvalitetniji fudbal. Trudili smo se da ipak igramo našu igru, da na taj način dođemo do povoljnog rezultata. Pored postignutog gola stvorili smo još nekoliko zrelih prilika i na kraju smo osvojili bod. Okrećemo se narednom duelu i spremamo za okršaj sa Železničarom“, kazao je strateg Voždovca

Vojvodina 2 : 0 Napredak
Crvena zvezda 3 : 1 Mladost (L)
Železničar 2 : 1 Spartak ŽK
Radnik 1 : 1 Voždovac
IMT 1 : 0 Novi Pazar
Javor Matis 1 : 2 Čukarički
Radnički 1923 0 : 0 TSC
Radnički (N) 2 : 1 Partizan