Kup FSP Pančevo: Favoriti po planu u polufinale

U utakmicama četvrtfinala Kupa FSP Pančevo nije bilo iznenađenja i prolaz su obezbedili favoriti koji su ostvarili plasman u polufinale. Najuzbudljivije je bilo u Kovinu gde su gosti iz Bele Crkve zahvaljujući golmanu Isaku Sedljaku na penal ruletu bili uspešniji. Utakmice polufinala Kupa FSP Pančevo će se odigrati na proleće, a sastaju se: Idvor:Polet-Borac (Starčevo), Bela Crkva: BAK- Jedinstvo (Vlajkovac).

U prvom poluvremenu domaći fudbaleri Glogonja pružili su dobru igru protiv vojvođanskog ligaša iz Idvora. Raspoloženi gostujući igrači Milanović svojim prvim golom doneo je prednost svom timu. Sa dva pogotka Savkova i Milutinovića domaći tim je preokrenuo rezultat u svoju korist. Minut pre odlaska na odmor Milanović je izjednačio svojim drugim golom. Gosti su u drugom poluvremenu bili bolji rival i Mladenović je doneo prednost, da bi tri minuta kasnije trećim golom Milanović povećao na 4:2. Napadač Savkov je smanjio prednost da bi gostujući igrači Pavlovski postavio konačan rezultat meča.

Glogonj-Polet (I) 3:5 (2:2)

Glogonj. Gledalaca: 100. Sudija: Dimitrije Drobnjak (Pančevo) 7. Strelci: Savkov u 36. i 78, Milutinović 42. za Glogonj, Milanović u 30, 44. i 57, Mladenović u 54, Pavlovski u 81. minutu za Polet. Igrač utakmice: Milanović.

GLOGONj: Zagorac 6,5, Zalokar 6,5, Simonović 6 (Koluvija 6), Ilić 6,5, Radišević 6, Savkov 7, Milutinović 7, Bojković 6,5, Bodlović 6, Živaljević 6, Ivić 6.

POLET (I):Jan 6,5, Đukanović 7, Latković 6,5, Vasić 6,5, Alavanja 7, Mladenović 7,5, Kovačević 7, Petrović 6,5, Milanović 8, Skokna 7 (Pavlovski 7,5), Tanasković 7.

U duelu dva vojvođanska ligaša fudbaleri iz Starčeva do vrha su napunili mrežu ekipe iz Banatskog Karlovca. Od samog početka meča Starčevcimdu imali inicijativu i već na poluvremenu imali su prednost od tri gola. U timu domaćih istakli su se trostruki strelac Ilija Bajić i dvostruki Vanja Vuković koji je u nastavku meča postavio konačan ishod.

Borac (S)-Proleter (BK) 5:0 (3:0)

Starčevo. Gledalaca: 100. Sudija: Vukašin Marković (Pančevo) 7,5. Strelci: Bajić u 7, 29. i 39, Vuković u 55. i 72. minutu. Igrač utakmice: Bajić.

BORAC (S):Ristić -, Jovašević 7 (Dimitrijeski 7), Petković - (Vuković 7,5), Đuričić 7,5, Graovac 7 (S.Lukić 7), Josimov 7,5, Jakovljević 7 (Petković 7), Gigović 7 (Stevović 7), Đurković 7, Bajić 8, Luković 7.

PROLETER (BK): Vučićević 6, Laka 6, Aleksić 6, Ilić 6, Čučak 6, Ivljanin 6, Čekerevac 6 (Martinović 6), Jevtić 6, Bogojević 6, Milošević 6, Božin 6.

Gosti iz Bele Crkve uspeli su da posle izvođenja penala zahvaljujući golmanu Isaku Sedljaku da ostvare prolaz u polufinalu kupa. Domaći fudbaleri poveli su golom Nikole Jakovljevića, ali sami minut kasnije Nenad Paunović je izjednačio rezultat. Kod Kovinaca nepresušni sa penala bili su Mađari, Omegdž i Kitić, a kod gostiju N.Psunović i Filep.

Radnički (K) - BAK 3:4 penali (1:1; 1:1)

Kovin. Gledalaca: 150. Sudija: Mateja Čačić (Kovin) 7. Strelci: Jakovljević u 8. za Radnički, N.Paunović u 9. minutu za BAK. Strelci iz penala: Lazinica, Jakovljević za Radnički, Jovanović, Anđelić, T.Kračunjel za BAK. Igrač utakmice: Sedljak.

RADNIČKI (K): Rnić 6,5 (Aranđelović 6,5), N.Milutinov 6 (Ratković 6), M.Milutinov 6 (Dobrosavljević 6) Divnić 6,5 (Malešević 6,5), Đorđević 6,5, Lazinica 7, Maćarov 6,5, Vujasinović 6,5 (Kitić 6,5), Omega 7, Sekulić 6,5, Jakovljević 7.

BAK: Sedljak 7,5, Bobić 6,5 (Crnogorac 6,5), T.Kračunjel 7, N.Paunović 7, M.Kračunjel 6,5, Milković 7, Čolak 6 (Jovanović 7), Bekirovski 6,5 (Jeremić -), Bokšan 6 (Zabrkić -), Anđelić 7,5, Sekulović 6,5 (Filep -).