Morava iz Mrsaća silna protiv lidera

Detalj sa meča - foto: G.Simović

Derbi je opravdao očekivanja. Viđen je dobar fudbal, dosta prilika na obe strane i pored veoma natopljenog i teškog za igru terena. Domaćin opterećen kadrovskim problemima bez tri igrača opterećena kartonima (Mirosavić, Radibratović i Rakić) i u postavi sa 3 momka 2004. godište i jedanim 2006. godište započeo je bojažljivo meč protiv lidera.

Gost je prvi zapretio i pogodio stativu posle udarca glavom a nakon toga i odlična intervencija Jerotijevića. Prvu šansu za domaće propušta Jablanović kada je za malo neprecizan. A onda najpre slobodan udarac za Moravu nakon čega lopta pogađa jednog igrača u živom zidu u ruku. Sudija pokazuje na belu tačku, gosti tvrde da je bilo van 16, konsultacija sa pomoćnim i na kraju penal koji u 40. minutu u gol pretvara Milošević.

U drugom delu gosti jalovo pokušavaju da poravnaju rezultat, igra se između dva šesnaesterca sa nekoliko opasnih napada sa obe strane. A onda domaćin preko Jablanovića dolazi u situaciji 1 na 1, obilazi golmana i rutinski realizuje šansu za velikih 2-0. Igrao se 73. minut. Tačku na meč stavlja Rovinac udarcem sa distance iz prve u svom stilu u levi golmanov ugao. Golman Zvezde Jovanović je po treći put morao da vadi loptu iz mreže. Ceo tim Morave se borio do poslednjeg atoma snage. Odbrana još jednom pokazala zašto je najbolja u ligi. Pobeda domaćina i nastavak serije od 11 mečeva bez poraza dobija na značaju jer je prvi pratilac za drugo mesto Vrnjci izgubio pa je razlika sada 6 bodova dok je razlika za vodećom Zvezdom smanjena na 4 boda. Treba istaći i da je prekinuta serija Zvezde od 15 mečeva bez poraza (13 pobeda i 2 remija).

Međuopštinske lige FSRO: Morava - Zvezda 3-0

Strelci: S.Milošević (pen) 40, S.Jablanović 73, D.Rovinac u 88. minutu.

MORAVA: V.Jerotijević, M.Mitrović, S.Đurović, D.Rovinac, N.Nenadović, D.Lazarević, Mih.Brković (N.Simović), S.Baltić, S.Jablanović, S.Milošević, Mil.Brković (N.Mijović).
ZVEZDA: F.Jovanović, Sr.Petrović, A.Virijević, Sa.Petrović (A.Koturović), M.Radonjić, P.Todorović (M.Krsmanović), S.Janjić, L.Virijević, F.Krstić, R.Načić, D.Velimirović.

8 Omladinac 20 10 1 9 31
9 Mineral 2015 20 6 7 7 25