Zvezdina prolećna renesansa

U okviru 23. kola Međuopštinske fudbalske lige Kraljevae, Zvezda iz Čukojevca ugostila je Mlada krila iz Metikoša. Gosti su u Čukojevac došli sa samo deset igrača, što je dalo veliku početnu prednost domaćinu. Zvezda je dobro otvorila utakmicu sa nekoliko izglednih prilika, a prvu je iskoristila već u 18. minutu kada je loptu u šesnaestercu prihvatio veteran Dejan Radonjić, prevario protivničkog igrača i rutinski savladao golmana Mladih krila za 1-0. Nakon toga, igralo se mnogo otvorenije na obe strane, gosti su pokušavali da vrate utakmicu u neizvesnost. U 28. minutu štoper Zvezde A.Koturović izvodi slobodan udarac sa nekih 30-35 metara i opasno preti golu gostiju, međutim golman gostiju je besprekorno intervenisao. Jedna od retkih šansi gostujuće ekipe desila se u 40. minutu nakon centaršuta koji je na kraju pretio da ugrozi gol Zvezde. Golman Jovanović, nakon pogrešne procene ipak uspešno interveniše i čuva svoju mrežu. Prvo poluvreme završilo se rezultatom 1-0 bez konkretnijih prilika u nastavku meča.

Početkom drugog poluvremena videla se agilnija i brža Zvezda, i moglo se predpostaviti da će domaćin odneti sigurnu pobedu. Vrlo prodoran po desnom boku bio je Vulović, nekadašnji golman koji se samoinicijativno prekomandovao u desnog beka pre dve godine. Zvezdina sredina je izgledala kompaktno i organizovano. U 53. minutu štoper gostiju ruši fudbalera Zezde, sudija pokazuje na belu tačku. U oku posmatrača, ova situacija izgledala je kao klasično simuliranje fudbalera Zvezde, međutim sudija koji se nalazio na par metara od mesta zbivanja pokazao je na kreč i izazvao proteste gostujućih igrača. Penal izvodi Jović, golman Mladih krila sjajno interveniše, čuva mrežu i zadovoljava kosmičku pravdu. Na nesreću malopre pomenutog čuvara mreže, već u sledećem napadu nakon centaršuta, Jović se iskupljuje za promašeni penal i sjajnim udarcem glavom zakucava loptu u mrežu gostiju za 2-0. Igrao se 60 . minut kada je nakon prodora i odličnog centaršuta malopre pomenutog Vulovića, Jović postigao lep pogotadak smestivši loptu pod prečku drop-kik udarcem. Ovo je ujedno bio i konačan rezultat utakmice, jer je nedugo nakon pogotka Jovića došlo do "povrede" tri igrača gostiju, stoga je sudija u skladu sa pravilnikom odsvirao kraj utakmice.Gosti ovi postupkom jesu sačuvali mrežu, ali ne i obraz.

Zvezda je nastavila sa sjanim rezultatima ovog proleća i najavila da će borba za opstanak isključivo zavisiti od njih samih. Čukojevčani su zabeležili šestu pobedu iz osam kola za nastavak prolećne renesanse. U narednom kolu Zvezda gostuje neugodnoj ekipi "Kraljevo Hajduk", dok Mlada Krila dočekuju Partizan iz Vrbe.

Za Zvezdu nastupili: Jovanović (G), Vulović, Komatović, A.Koturović, Pavlović, B.Jović, J. Jović, Premović, M.Koturović, D.Radonjić, M.Radonjić.

Mlada krila 2 : 3 Popovići
Tavnik 1 : 0 Lazac
Metalac 3 : 3 Mladost (V)
Partizan 2 : 2 Napredak (G)
Budućnost (K) 3 : 1 Zvezda
Jedinstvo (D) 3 : 2 Grdica
Borac (A) 2 : 2 Gruža