09.11.2012 S.Blagojević

Opštinska liga Varvarin: Varvarin - 14. Oktobar 4:2

U Zaostaloj utakmici Opštinske lige Varvarin koje je bila ujedno i jedna od derbi utakmica zaslužena pobeda Varvarinaca posle mnogo bolje igre naročito u prvom poluvremenu. U prvih deset minuta viđen je po jedan gol na obe strane Predrag Lazarević u 7 za domaće a Živanović 3 minuta kasnije za goste. Potom igru potpuno preuzimaju igrači Varvarina danas najbolji pojedinac Dalibor Marković posle kornera uspeva da ugura loptu u mrežu za vođstvo

od 2: 1 da bi Aleksandar Zafirovski evro golom u svom stilu u 42 minutu sa 30 metara loptu zakucao u mrežu Izbeničana. Drugo poluvreme bilo je daleko ispod nivoa prvog igralo se slabo i sa dosta nervoѕe, gosti nešto agilniji pogotovo posle ulaska Dragana Pantića koji je u 72 minutu smanjio na 3: 2 da bi konačnih 4: 2 posle kornera postavio Darko Živić u 88 minutu, za novo slavlje Varvarinaca koji iz 4 utakmice imaju isto toliko pobeda. Strelci: 1: 0 Predrag Lazarević u 7, 1: 1 Živanović u 4, 2: 1 Dalibor Marković u 27, 3: 1 Zafirovski u 42, 3: 2 Dragan Pantić u 72 , 4: 2 Živić u 88 minutu. Stadion Temnića u Varvarinu, gledalaca 250. Sudija Slađan Rajković (obrež) 7. Opomenuti igrači: Milošević, Zafirovski, Živić i Dalibor Marković (FK VARVARIN), Miloš Marković i Bogdanović (14 oktobar). IGRAČ UTAKMICE: Dalibor Marković (FK Varvarin). FK VARVARIN: Stojanović 6, 5, Jeremić 6, 5, Ćabrić 7, Milošević 6, 5, Živić 7, Dalibor Marković 8, Petrović 7, Jevtić 7 (Branković 7), Lazarević 6, 5 (Velibor Marković-), Sivoš 6, 5, Zafirovski 7, 5. 14 OKTOBAR: Milojević 6, Jakovljević 6, Nebojša Pantić 7, Živanović 6, 5, Tasić 6 (Dragan Pantić 7), Pavlović 6, 5, Šikanja 6, Bojan Pantić 6, Miloš Marković 6, 5 (Jovanović-), Bogdanović 7, Vićić (Lukić-).

Mnogo interesantnih situacija dešavalo se na današnjem derbiju evo nekih: LOKER ISKLjUČEN

Za ekipu 14 oktobra iz Izbenice nastupali su otac Nebojša i sin Dragan Pantić i bili ubedljivo najbolji igrači u svom timu, U 40 minutu utakmice glavni sudija Slađan Rajković udaljio je sa klupe domaćih jedno nepoznato lice a evo kako su u protokolu sudija Rajković i delegat Milan Milojević opisali taj događaj. Citiram: U 40 minutu isključio sam igrača civila u sportskoj opremi domaćeg kluba koji nosio broj 4. Lokera zbog psovanja. Dakle dobili smo novi stručni termin igrač civil a čudno je i to kako sudija i delegat prepoznaše lice pod nadimkom Loker i kako se lice sa tim brojem nađe na klupi a nije upisano u protokol. I na kraju treba reći da obe ekipe kao domaćini igraju na stadionu Temnića. Po završetku utakmice predstavnik domaćih Radiša Dolić saopštio je predstavniku gostiju Draganu Pantiću (koji je bio i igrač i predstavnik kluba i to je moguće) da više ne može da igra na stadionu Temnića ne znamo s kojim ovlašćenjem teren stadiona Temnića je vlasništvio Crkvene opštine a jedini koji ima sudski overen ugovor o korišćenju terena je Sportsko društvo Temnić I na kraju gosti su najavili žalbu na igranje domaćih igrača Aleksandra Zafirovskog, Milana Jevtića i Darka Živića ѕbog nepravilnih registracija pa će takmičarska komisija normalno ako Izbeničani uplate taksu za žalbu jer je sve moguće pa da dođe i do mira koji je najpotrebniji rešavati ovu utakmicu za zelenim stolom ali bi OFS savez morao malo da se pozabavi i smanjivanjem tenzija u ligi da posle ne bude prekasno i neke stvari se otrgnu kontroli. Na slici: Igrač utakmice : Dalibor Marković odmah posle utakmice.

Varvarin 5 : 2 Čukarički
14. Oktobar 2 : 0 Gradac
Parcane 3 : 1 Kiseljak