16.11.2011 S.Blagojević

PSL "Zapad": Temnić – Mašinac 95:87

U okviru 7. vanrednog kola Prve Srpske lige Zapad košarkaši Temnića ostvarili su još jednu pobedu na domaćem terenu posle velike borbe sa ekipom Mašinca iz Kraljeva čini se najbolje ekipe koja je do sada gostovala u Varvarinu.Početak za domaće košarkaše bio je više nego katastrofalan u 5. minutu gosti su vodili sa 13:0 i 15:2 posle nekoliko trojki koje je pogodio Belojica. Trener domaćih Nenad Vujadinović tajmautom je nekako smirio svoje košarkaše pa je prva četvrtina završena sa podnošljivih 13:22 za Temnić. A onda u drugoj četvrtini rapsodija u crveno belom . Raspucali su se Aleksa i Nikola Šolević, Ranđelović i ostali pa su Varvarinci četvrtinu dobili sa čak 32:17.
U nastavku vodila se prava rovovska borba , gosti su stalno bili blizu preokreta ali su braća Šolević, Ranđelović, Jaćimović i ostali bili na visini zadatka i do kraja sačuvali pobedu. U tom periodu domaći su imali mnogo primedbi na suđenje sudijskog para Čirović i Živanić iz Čačka zbog čega je publika kao i rukovodstvo domaćih burno reagovalo, a predsednik kluba Željko Damnjanović najavio je za sutra i zvanično saopštenje kluba.
Ovom pobedom Varvarinci su ostali uz bok vodećih a treneru Vujadinoviću i njegovim pulenima ostaje da na sa nekog gostovanja donesu bodove i konačno potvrde svoj nesporni kvalitet.

Hala Sportskog centra Temnić u Varvarinu, gledalaca 400. Sudije Čirović i Živanić (obojica Čačak).

TEMNIĆ: Topličanin 2, Marinković 9, Ranđelović 18, Nikola Šolević 14, Stevović 11, Stojadinović-, Stojiljković 1, Rac 2, Jaćimović 14, Gazibarić 2, Pušić-, Aleksa Šolević 23.
Mašinac: Sretović-, Stojanović 12, Belojica 16, Milašinović 19, Savić 3, Ilić 8, Garović 19, Zarić-, Đurđević-, Terzić 8, Vujisić-.

Prva Petoletka 95 : 92 Svilajnac Kompo
Mionica 76 : 89 Železničar
Priboj 111 : 88 Sloga
Temnić 95 : 87 Mašinac
Polet 86 : 100 Novi Pazar
Požarevac 73 : 66 Klik