Streljaštvo: Mirosavljve osvoio srebro na Svetskom kupu u Čangvonu u Koreji

Nemanja Mirosavljev, reprezentativac Novog Sada osvojio je srebrnu medalju u gađanju MK puškom trostav 3 puta 40 metaka   na Svetsom kupu u Čangvonu u Koreji sa 1.272,5 (1.172, po stavovima 396, 381, 395). Zlatna medalja i olimpijska viza za London pripala je indijskom strelcu Sanjevu Rajputu sa 1.278,2 (1.176) krugova. Bronzom se okitio, i takođe osvojio olimpijsku vizu Ole Kristijan Brin (Norveška) sa 1.271,9 (1.177) krugova. Finale je vredelo 1.167 krugova. Stevan Pletikosić zauzeo je deseto mesto sa 1.165 krugova (394, 382, 389), dok je Dragan Marković 45. sa 1.151 krugom (398, 378, 375).

Mirosavljev je gađao osnovni deo bolje nego u eliminacijama kada je imao 1.169 krugova.  U finalu zabeležio je drugi rezultat (100,5 krugova) i probio se sa trećeg mesta do srebrne medalje, nadoknadivši pet krugova zaostatka u odnosu na  vodećeg posle osnovnog dela Norvežanina Brina, koji je poslednjim metkom u plej ofu ubio sedmicu. Na kraju ga je  pretekao za 0,6 krugova!
-  Zadovoljan sam sa oba rezultata, obzirom da nismo mogli da treniramo kod kuće i praktično prave treninge MK puškom imali smo uoči i posle Svetskog kupa u Sidneju – rekao je Mirosavljev.- I u finalu je bilo dobro, iskoristio sam greške rivala i došao do medalje prve posle tri godine sa svetskih kupova – rekao je Mirosavljev.

Nemanji Mirosavljevu je ovo sedma medalja na svetskim kupovima i ujedno druga srebrna. Prvu je osvojio u 1991. MK puškom 3 puta 40 metaka. Ima i pet bronzanih medalja, poslednja iz Rio de Žaneira 2008. vazdušnom puškom. U finalu Svetskog kupa pobedio je u Minhenu 1995. MK puškom 3 puta 40 metaka i osvojio kristalni globus. Olimpijsku viozu za London osvojio je prošle godine trećim mestom MK puškom trostav na Svetskom šampionatu u Minhenu.

Srpski strelci završili su učešće na Svetskom kupu u Čangvonu sa tri trofeja i osvejene dve olimpijske vize. Zaltnom medaljom okitio se Andrija Zlatić u gađanju  vazdušnim pištoljem, srebrom Nemanja Mirosavljev (MK puška trostav) i bronzom Ivana Maksimović (vazdušna puška). Olimpijske vize osvojili su Ivana Maksimović i osmoplasirani u finalu vazdušnim pištoljem Dimitrije Grgić. Srbija trenutno ima ukupno šest olimpijskih viza za London, četiri pištoljem: Zorana Arunović, Andrija Zlatić, Damir Mikec i Dimitrije Grgić i i dve puškom: Nemanja Mirosavljev i Ivana Maksimović. Olimpijske vize su vlasništvo OKS i SS Srbije, a ne strelca.