07.02.2011 B. Mijalković

Greškama u poraz, Inđija – Videoton 1:2

Na trećoj prijateljskoj utakmici na pripremama u Španiji Inđija je izgubila od mađarskog Videotona. Zeleno-bele su u poraz odvele greške u prvom poluvremenu. Izabranici trenera Zorana Jankovića su pokazali dva lica, u prvih 45 minuta su imali mnogo propusta u odbrani i dozvolili nekadašnjem finalisti Kupa UEFA da stekne osetnu prednost. Poklon Tanasijevića je iskoristio Nemanja Nikolić i savladao Poleksića, a na 2:0 je povisio Brazilac Andre posle prekida i nepažnje u kaznenom prostoru. Inđija je u 16. imala lepu priliku preko Bubala, čiji je pokušaj nekadašnji golman Partizana Mladen Božović uspeo da osujeti. Uspesniji je bio i u 29. od Mladenovića, ali je tada intervenisao rukom izvan kaznenog prostora. Sudija je napravio previd.

U drugom poluvremenu naš tim je bio bolji rival, ali je uspeo samo da postigne počasni gol preko Nenada Živanovića u 76. minutu. Asistent je bio Marko Vučetić iz slobodnog udarca. Pet minuta kasnije zbog navodnog ofsajda poništen je gol Bubala, a zabeležili smo i izgledne šanse Vučetića i još jednom Bubala u uvodu nastavka meča.

Čiklana de la Frontera. Gledalaca: 100. Sudija: Esteban Kabrera (Španija). Strelci: Živanović u 76. za Inđiju, a Nikolić u 6. i Andre u 29. minutu za Videoton.