Katastrofalno izdanje Slavije

Očekivano meč između Slavije i Slobode doneo je tvrdu i čvrstu igru sa obe strane. Domaćin je tražio prvu pobedu u novom šampionatu, jer su prethodne dve utaikmice remizirali, a Sloboda želela stići do bodova na strani. Nije trener Tuzlaka Huserf Musemić tražio od svojih fudbalera klasičnu defnazivu. Bili su oni čvrsti i tvrdi u odbrani, a u napadu pokušavali iz kontri stići do gola Lučića. Imali su i prvi polupriliku. Jedna lopta se odbila Mehmediću, u 18. minuti, na nekih 20 metara ravno od Lučića, a njegov udraca završio je preko prečke. Nqa suprotnoj strani su fudbaleri Slavije diktirali tempo, pokušavali izvršiti pritisak na odbranu Slobode. U tim trenutcima lako je sa protivnicima izlazio na kraj Sterfan Barić. Nisu međutim njegove lopte sa krila bile i na pravi način ubacivane ka Spaaleviću i ostalim. Najlepšu akciju domaći su izveli u 27. minuti. Spalević je sjajno prihvatio loptu, produžio je upravo ka Bariću. Ovaj je napravio korak dva, i vratio je Darku Spaleviću. Mogao je on odigrati na levu stranu, gde su bila dva njegova saigrača.Ipak se odlučio na šut, ali neprecizan i lopta završava u gol autu. Što gosti nisu poveli u 38. minuti kriv je golman Mladen Lučić. Mehidić je odlično na desnoj strani izbacio Ahmetovića. On se našao sam ispred Lučića. Šutirao je snažno,a Lučić zaustavio njegov udarac. Što nije uradio tada, Ahmetovič jeste u 40. minuti. Opet je lako prošao po desnom boku i loptu, po zermlji šalje u suprotni ugao golmana Lučića.

Drugo poluvreme domaći su počeli veoma agresivno i borbeno, rešeni da što pre stignu do poravnanja. Izvršena je i izmena.U svlačionici je ostao Nemanja Vejnović, koji je u ovom susretu igrao u veznom redu, a na teren je izašao Denis Čomor.Sem te agresivnosti domaći ništa nisu pokazali u drugom delu. Igra im se u potpunosti raspala. Nije bilo povezanih,tečnih akcija,a lopta je uglavnom vraćana nazad. Trebaju se u taboru Slavije svi zapitati šta se dešava sa ekipom u kojoj najstariji igrač Darko Spalević najviše trči, bori se i pokušava uraditi nešto u napadu. Međutim bio je potpuno odsečen, bez pomoći saigrača i Slobodini defanzivci su lako zaustavljali njegove pokušaje. Imali su gosti pokušaju 83. Marko Ristić je loše odigrao loptu za golmana, presekao je Ordagić, ali se nije najbolje snašao i propala je odlična prilika. Do kraja nije bilo šansi, ostalo je 0:1.

Slavija – Sloboda 0:1 (0:1)

Istočno Sarajevo. Stadion: SRC Slavija. Gledalaca: 400. Sudija: Admir Šehović (Sarajevo) 7. Strelac: Ahmetović 40. (Sloboda). Žuti karton: Mehmedagić, Stjepanović (Sloboda).

Slavija: Lučić 6 , Ristić 5 , Zeba 5, Spalević 6 , Rovčanin 5, Vejnović 5 (od 46. Čomor), Simović 5 (od 82. Đip) , Arsenijević 5 (od 67. Grujičić), Barić 5,5 , Marković 5 , Kartal 5 .

Sloboda: Pirić -, Morankić 6 , Efendić 6 , Zeba 7, Ivetić 6,5 Merhmedagić 6 , Ordagić 6 , Stjepanović 6,5 , Govedarica 5 (od 66. Veselinović), Merhidić 6 (od 75. Sarić), Ahmetović 6 (od 88. Krpić). Igrač utakmice: Zajko Zeba (Sloboda)

Sarajevo 2 : 1 Široki Brijeg
Zrinjski 1 : 0 Travnik
Čelik 2 : 1 Drina
Rudar 0 : 0 Olimpic
Slavija 0 : 1 Sloboda
Borac 1 : 1 Mladost
Radnik 0 : 0 Velež
Vitez 0 : 1 Željezničar