Bronza za trsteničanku Tanju Petrović

Lepa vest za sve ljubitelje kuglanja u Trsteniku ,pionirka Tanja Petrović osvojila u pojedinačnoj konkurenciji bronzanu medalju sa 544 oborenih čunjeva. Zlato je pripalo Karolini Futšek iz Austrije sa 566 čunjeva a srebro Samanti Džons (Nemačka) sa 560 čunjeva. Naša kombinacija u konkurenciji miks tandema Tanja Petrović- Mateja Šakić zauzela je peto mesto. - Ovo mi je prvo učešće na nekom velikom takmičenju i iskreno, priželjkivala sam, ali nisam i očekivala medalju – rekla nam je Tanja Petrović, mlada kuglašica trsteničke "Prve petoletke"iz škole igrača i trenera Ljubisava Perišića.- Presrećna sam jer sam se mnogo rastužila kada smo u miksu za 14 čunjeva izgubili bronzu a za 18 srebro. Pomoglo mi je i to što sam pre pojedinačnog dela igrala dva puta na ovoj dosta zahtevnoj kuglani koja traži punu koncentraciju u svakom hicu – u pojedinačnim kvalifikacijama 530, u miksu 546 čunjeva. Bronzu je osvojila igrajući u prvom bloku u kome je na staze izašla i pobednica Austrijnaka Futšek. Petrovićeva je vodila veliku borbu sa Mađaricom Solteš koja je na kraju ostala četvrta jer je srpska reprezentativka pretekla za ogromna dva čunja! Iz drugog bloka, srebrnu medalju je osvojila Nemica Džons. - Od kako se igraju pionirski Svetski kupovi, uvek smo se vraćali sa medaljama i ovu lepu nisku trofeja upotpunila je Tanja Petrović i sve nas obradovala – kaže selektor kadetkinja Ljubomir Štetin.- Nadam se da će se ovaj niz nastaviti i narednih godina, pokazalo se da iz naših kuglaških škola stalno dolaze novi talenti.