JSL: Mladost(L) - OFK Beograd 4:2

Lučanci su ostali verni fudbalskoj statistici.I u meču sa „Romantičarima“ viđena je goleada.Golmani su matirani ukupno šest puta,gostujući četiri.U drugom delu šampionata,Mladost je bila domaćin sedam puta i na tim susretima postignuto je ukupno 29 golova!Daleko iznad proseka za srpske fudbalske prilike.

Start duela u potpunosti je pripao pulenima Nenada Milovanovića.Već,nakon dvadesetak minuta Ćupić je vadio loptu iz mreže u tri navrata.Vodeći gol „plavo-belih“ zbio se u 4.minutu.Tešić je ispratio dubinsku loptu,ostavio čuvara iza leđa i sa peterca pogodio.Jedanaest minuta kasnije u listu strelaca upisao se najefikasniji igrač Mladosti.Rezantnim udarcem sa desetak metara Patrik Frajdej Eze pogađa donji desni ugao i duplira prednost.Nije to bio signal da se gosti trgnu.Naprotiv,morali su u 21.minutu,još jednom da krenu sa centra - treći put!Danas vrlo dobri Lazar Jovanović,izbegava ofsajd zamku,vara istrčalog Ćupića i plasira loptu u nebranjenu mrežu iz neposredne blizine.Gol za visokih 3-0!Tek u 28.minutu beležimo prvi udarac ka golu domaćih.Antić tuče sa dvadesetak metara,Krznarić siguran.Ipak,na isteku 32.minuta,OFK Beograd stiže do gola.Zdjelar ja šutirao sa petnaestak metara,iskosa sa desne strane,Krznarić odbranio a na pravom mestu se našao Ivica Jovanović i pogodio sa peterca,za 1-3.Isti fudbaler biva u šansi dva minuta pre isteka prvog dela ali šalje loptu preko gola iz izgledne pozicije unutar kaznenog prostora.

Nastavak donosi znatno agilniju igru Beograđana.U 54.minutu Golemić blokira udarac Antića sa 5-6 metara udaljenosti i spasava svoj gol.Četiri minuta nakon toga,Antić pokušava sa 18 metara,Krznarić na visini zadatka.Beležimo i šansu Ivice Jovanovića u 60.minutu.Iako neometan u kaznenom prostoru,reaguje brzopleto i loptu šalje iznad prečke.Imao je vremena da izgradi bolju poziciju i ozbiljnije ugrozi domaći gol.Igrao se 75.minut kada je rezervista Crnomarković topovskim volej-udarcem sa ivice kaznenog prostora „bubamaru“ poslao „tik“ pored desne stative.Golman Ćupić je sve ispratio samo pogledom.Dvanaest minuta pre isteka regularnog toka,jedanaesterac za „Romantičare“.Gašić je u svom kaznenom prostoru oborio Ivicu Jovanovića,za Maja Vujovića nema dileme.Igrač nad kojim je napravljen prekršaj,preuzeo je odgovornost i bio neumoljiv.Rezultat 3-2.Imalo je petnaestak minuta vremena da gosti stignu do egala ali je njihove nade raspršio brzonogi Saša Jovanović u 88.minutu.Maestralan solo prodor „sedmice“ Lučanaca okončan je preciznim udarcem sa 6-7 metara.Lopta odseda u donjem desnom uglu za nedostižnih 4-2 i deseti ovosezonski trijumf Mladosti,šesti na svom terenu.

Radnički (N) 1 : 0 Borac
Novi Pazar 1 : 0 Voždovac
Napredak 0 : 2 Partizan
Spartak 3 : 2 Donji Srem
Vojvodina 2 : 0 Rad
Jagodina 0 : 1 Čukarički
Crvena zvezda 1 : 2 Radnički 1923
Mladost 4 : 2 OFK Beograd