Sigurne pobede Srbijanke i Malog Zvornika

Prvog dana kvalifikacija za popunu Druge lige zabeleženi su očekivani rezultati. Prvo je Srbijanka od 17h savladala As iz Batajnice 3:0, dok je Mali Zvornik savladao ekipu Tehničara iz Smedereva 3:1.

Srbijanka - As 3:0 (25:14,25:18,25:18). Hala na Studentu. Gledalaca:oko 70.

Srbijanka je opravdala ulogu favorita i ubedljivo  pobedila As i na taj način uspešno startovala u kvalifikacijama.

Domaće furioznom serijom (5:1) otvaraju meč, i teraju trenera Asa da zatraži tajmaut. U nastavku seta domaće su održavale prednost od 4-7 poena i nisu dozvolile gošćama da ugroze njihovu prednost. Na kraju je bilo (25:14).U prvom setu sjajan je bio trio Pavlović, Novokmet i Nedović.

Ekipa Asa znatno bolje otvara drugi set vode (1:5), ali kada je Srbijanka dodala gas i predvođena Ivanom Novokmet brzo stižu do prednosti od (12:7). Pri rezultatu (20:14), činilo se da će domaće lagano osvojiti i ovaj set, međutim odličnim servisima As je uspeo da uhvati kakav-takav priključak (20:18). Sve do momenta dok Anđelka Ilić nije odvela sa dva dobra servisa na (23:18), da bi tačku na ovaj set stavila Sanja Stojanović sa dva vezana poena  za konačnih (25:18).

U trećem periodu bilo je izjednačeno do rezultata (5:5), od tog momenta Srbijanka je počela da pravi prednost koju je samo povećavala. Na kraju su rutinski i lagano slavili sa (25:18). Odlične partije u prvom meču pružile su Novokmet, Pavlović i Nedović.

Tehničar-Mali Zvornik 1:3 (14:25,22:25,27:25,13:25). Hala na Studentu. Gledalaca: 40.

U drugom meču dana Mali Zvornik je u četri seta savladao odbojkašice iz Smedereva.