Trijumf na gostovanju nakon 15 mečeva

U 2. kolu Međuopštinske lige Aranđelovac-Topola fudbaleri Sloge iz Zagorice savladali su domaću Jasenicu rezultatom 5:1. Navijači gostujuće ekipe gotovo da ne pamte kada je njihov tim pobedio na nekom gostovanju. Poslednji put Zagoričani su trijumfovali u sezoni 2012/13. u Plaskovcu 4. maja 2013. godine. Od tada je trajala negativna serija Sloge od 15 mečeva bez pobede (6 remija 9 poraza).

U današnju utakmicu obe ekipe su ušle borbeno sa izraženom željom da dođu do pobede. Igralo se na solidnom terenu (što ranijih sezona nije bio slučaj kad je igralište u Božurnji u pitanju). Prvu ozbiljniju akciju na meču izveli su domaći i odmah postigli gol u 1.minutu. Manojlović je iznenadio zatečenu odbranu gostiju i sa 10-ak metara iskosa sa desne strane savladao Markovića. Gosti su vrlo brzo izjednačili u 13.minutu. V.Petrović je dugom loptom pronašao Blagojević,.a ovaj rutinski sa 12-13 metara poslao loptu uza leđa  golmana Gajića. Igrao se 26.minut kada je V.Petrović izveo korner, a M.Gajić  glavom sa 7-8 metara savladao svog prezimenjaka i doneo gostima prednost. Prekid je bio koban po domaće i u 43. minutu. Grujićić je izveo aut, Miloš Szevanović loptu glavom prebacio na drugu stativu, a Č.Petrović savladao Gajića. Najbliži golu domaći su bili u 44. minutu kada je Manojlović šutirao  10-ak metara iskosa sa desne strane,a Marković intervenisao i uz pomoć stative sačuvao gol.

Drugo poluvreme počelo  je sa dva brza gola gostiju. Lekić je  u 52. minutu dugom loptom pronašao Blagojevića koji  je umakao svojim čuvarima .a potom zaobišao golmana Gajića i poslao loptu u praznu mrežu. Pet minuta kasnije Vesić je uposlio Blagojevića, njegov šut na kratko uspeo da zauztavi Gajić, a odbijenu loptu V.Petrović pretvorio u pogodak. Domaći su pokušavali uglavnom udarcima sa distance da ublaže poraz, ali su njihovi šutevi završavali ili pored gola ili  u rukama sve sigurnijeg Markovića, pa su gostujući fudbaleri sigurnom igrom meć rutinski priveli kraju.

Jasenica (Božurnja) - Sloga (Zagorica) 1:5

Igralište u Božurnji. Gledalaca oko 80. Delegat:Tomislav Šišmanović (Masloševo). Sudija: Ivan Ćosović, pomoćnici:Marko Savić, Ivan Vojinović (svi iz Aranđelovca). Strelci:Manojlović u 1.minutu za Jasenicu, Blagojević u 13. i 52. Gajić u 26. Č.Petrović u 43. i V.Petrović u 58.minutu za Slogu. Žuti kartoni:Švabić (Jasenica) Lekić,Milić (Sloga).

JASENICA: G.Gajić, V.Švabić, Ni.Đorđević, Gojković, Milovanović, Čolić (od 72.Ne.Đorđević), Mićović (od 28. Bogićević), Radojkić, Rakić, V.Švabić (od 59. Arežina), Manojlović.

SLOGA: Marković, Miloš Stevanović, M.Gajić, Vesić (od 61. Milić), Milan Stevanović, Marko S. Lekić (od 55.  Marko M.Lekić), Blagojević, J.Petrović, Č.Petrović, V.Petrović, Grujičić.

Žabare 0 : 2 Kopljari
Radoje Domanović 3 : 4 B 2000
Proleter 3 : 0 Misača
Maskar 2 : 3 Mladi rudar
Jasenica 1 : 5 Sloga
Ranilović 2 : 0 Mladost